ORŁY Motoryzacji: Co zrobić, gdy pojazd nie przeszedł przeglądu technicznego?

  • 12.10.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
ORŁY Motoryzacji: Co zrobić, gdy pojazd nie przeszedł przeglądu technicznego?

Systematyczne kontrole pojazdów mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg. Z tego względu dokładnie bada się motocykle i samochody pod kątem zdatności do poruszania się w ruchu drogowym. Mimo największych starań, może się okazać, że nasze auto nie spełni wymogów stacji kontroli pojazdów. Co zrobić w takiej sytuacji, by pozostać Orłem Motoryzacji?

Po co jest badanie techniczne?

Przegląd techniczny ma za zadanie wyeliminować z ruchu drogowego pojazdy, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla jego uczestników lub stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego względu sprawdza się szczelność wszelkich układów, ich kompletność, równomierne działanie, skład emitowanych przez samochód spalin czy głośność pracy silnika. Może się jednak zdarzyć, że jeden z badanych elementów nie będzie spełniał określonych norm. Wówczas mamy 14 dni na naprawę ewentualnych usterek i ponowne przystąpienie do badania technicznego w stacji kontroli pojazdów. W takim wypadku, zapytajmy jej pracowników czy stan naszego samochodu pozwala na samodzielnie przemieszczenie się do warsztatu ze specjalnym zaświadczeniem, czy potrzebujemy pomocy lawety.

Pojazd nie przeszedł przeglądu – co dalej

Musimy znaleźć najbliższy serwis lub warsztat samochodowy. W Poznaniu czy Warszawie takich miejsc jest wiele. Nie powinniśmy jednak korzystać z usług pierwszego mechanika, jaki nam się nawinie. Chodzi w końcu o bezpieczne użytkowanie samochodu i realną naprawę usterek, a nie tylko „łatanie problemu” na czas kolejnego przeglądu w stacji kontroli pojazdów. W związku z tym, powinniśmy szukać fachowca, który wykona swoją usługę rzetelnie, zwracając uwagę na realne rozwiązanie problemu. Takich fachowców nie jest na rynku motoryzacyjnym zbyt wielu, jednak my mamy sposób jak ich znaleźć!

Orły Motoryzacji – opinie górą!

Orły Motoryzacji to plebiscyt, w którym to klienci wybierają najlepsze warsztaty i serwisy pojazdów. Wystarczy odszukać swoje miasto na poniższej liście https://www.orlymotoryzacji.pl/cities, by ukazał nam się ranking najlepiej ocenianych specjalistów. By zostać laureatem plebiscytu Orły Motoryzacji trzeba wykazać się minimum 80% pozytywnych opinii klientów, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Do klasyfikacji wliczają się bowiem wszelkie oceny internetowe, dodane za pośrednictwem serwisów typu Google Maps, Zumi, Facebook, Panorama Firm czy Groupon. Mechanicy z rankingu Orłów Motoryzacji to sprawdzone firmy!


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: