Nowe zasady treningów

  • 27.06.2020, 20:18
  • ZAG
Nowe zasady treningów
Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Już prawie od miesiąca trwa czwarty etap "odmrażania sportu". Najważniejsze zmiany, które zostały wprowadzone, dotyczą liczby osób mogących uczestniczyć jednocześnie w treningu. Od trzydziestego maja górna granica trenujących wynosi sto pięćdziesiąt - do tej pory były to zaledwie dwadzieścia dwie osoby plus czterech trenerów.

Podczas sesji treningowych wciąż obowiązuje jednak wzmożony reżim sanitarny. Przede wszystkim organizatorzy muszą każdorazowo zweryfikować listę osób, które wpuszczają na boisko. Tak, by nikt nieuprawniony się na nim nie znajdował.

Poza tym dalej obowiązkowe jest odkażanie szatni i węzłów sanitarnych. Zawodnicy i zawodniczki muszą ponadto odkazać ręce przed i po każdym treningu. Po każdej grupie odbywa się też dezynfekcja sprzętu. Między kolejnymi trenującymi musi zostać zachowana piętnastominutowa przerwa na zabiegi higieniczne. Poszczególne grupy nie mogą mieć ze sobą kontaktu.

Polski Związek Piłki Nożnej zweryfikował czas trwania sesji treningowych dla zawodników, zgodnie z Programem Szkolenia PZPN na bazie AMO (Akademia Młodych Orłów). Treningi skrzatów powinny trwać od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu pięciu minut. Żacy na boisku mają przebywać od siedemdziesięciu pięciu do dziewięćdziesięciu minut. W kategorii orlików zalecana długość sesji to od dziewięćdziesięciu do stu minut. Podobnie jest w przypadku młodzików.

Także Opolski Związek Piłki Nożnej wydał specjalne zalecenia dotyczące organizowania meczów sparingowych. Do ubiegłego piątku musiały one odbywać się bez udziału publiczności. Ponadto podobnie jak w przypadku treningów dzieci, obowiązuje wzmożony reżim sanitarny. Piłkarze muszą dezynfekować lub myć ręce i w razie możliwości zachować dwumetrową odległość (nie dotyczy to już jednak zawodników przebywających na murawie). W miarę możliwości drzwi na terenie obiektu powinny być otwarte, by jak najrzadziej dotykać klamek.

Podczas rozgrzewki, drużyny mają korzystać ze swoich piłek, a piłki meczowe muszą być odkażone przed, po meczu, a także w przerwie.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe