Trybuny już otwarte

  • 24.06.2020, 20:17
  • ZAG
Trybuny już otwarte
Dobra wiadomość dla kibiców

Sto dwa dni - dokładnie przez tyle czasu stopa żadnego kibica nie stanęła na stadionie piłkarskim w Polsce. Ostatni mecz Ekstraklasy z otwartymi trybunami odbył się dziewiątego marca, gdy Korona Kielce zmierzyła się z ŁKS-em Łódź.

W ubiegły weekend rozegrano pierwszą kolejkę spotkań po podziale drużyn na grupę mistrzowską i spadkową. Pierwszym meczem, którzy kibice mogli obejrzeć na żywo był pojedynek Zagłębia Lubin z ŁKS-em Łódź.

Powrót piłkarskich fanów na stadiony okupiony jest jednak szeregiem obostrzeń. Najważniejszym z nich jest to, że trybuny nie mogą być pełne - mogą się zapełnić jedynie w dwudziestu pięciu procentach. Ponadto kibice nie mogą siedzieć obok siebie - odległość między jednym sympatykiem drużyny a drugim musi wynieść co najmniej trzy krzesełka. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy kibice mogą potwierdzić, że zamieszkują jedno gospodarstwo domowe. Wtedy mogą usiąść razem, jednak grupa nie może być większa niż cztery osoby. W przeciwnym wypadku muszą się rozdzielić.

Pierwszeństwo w wejściu na stadion mają posiadacze karnetów. Za pośrednictwem strony internetowej i klubowych portali mogą oni wybrać dla siebie dowolne zaznaczone na mapce miejsce. Po kilku dniach wejściówki mogą zakupić pozostali - jednak tylko za pośrednictwem strony internetowej. Ze względów bezpieczeństwa oraz po to, żeby maksymalnie ograniczyć możliwość ewentualnej transmisji COVID-19, kasy na stadionie zostały zamknięte i nie można w nich kupić żadnego biletu.

Jedyną drużyną z województwa opolskiego, która nie zakończyła jeszcze zmagań w tym sezonie ligowym, jest Odra Opole. W piątek opolanie podejmowali u siebie Chrobrego Głogów, a na stadion przy ulicy Oleskiej mogło wejść tego dnia dziewięciuset dziewięćdziesięciu dziewięciu kibiców. Podobnie jak w przypadku klubów z Ekstraklasy, pierwszeństwo w wejściu na trybuny mieli kibice posiadający karnety. Tak samo jak w najwyższej klasie rozgrywkowej wejściówki były do nabycia wyłącznie internetowo.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, który zdecydował się wpuścić kibiców na stadion. Na taki krok nie zdecydowało się na ten moment wiele europejskich lig, choć takie plany wydają się być coraz bardziej klarowne. Przykładowo Włosi planują otworzyć trybuny dla swoich fanów w lipcu.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe