Można już grać

• 24.06.2020, 20:16
  • Franciszek Świtała
Skaciści wznowili rywalizację.

Komunikat Polskiego Związku Skata zezwala na organizowanie turniejów, jednak tylko turniejów klubowych z zachowaniem obowiązujących zaleceń ochronnych. W naszym powiecie jako pierwsza skorzystała z zezwolenia sekcja Skata Kolonowskie. Postanowiono dokończyć mistrzostwa sekcji, gdyż pozostały tam do rozegrania cztery turnieje. Dwa już się odbyły. Zwycięzcą pierwszego został aktualny lider całego cyklu R. Kościelny - 2183 pkt. Kolejne miejsca zajęli: J. Szymik 1439 pkt. oraz J. Pudełek 1420 pkt. W kolejnym turnieju zwyciężył F. Świtała 1760 pkt. Na 2. miejscu uplasował się L. Deptała 1688 pkt. a 3. był G. Dropała 1664 pkt. W klasyfikacji po 28 turniejach czołówka przedstawia się następująco: 1. R.Kościelny 41147 pkt. 2. J. Pudełek 3947 pkt. 3. A. Świtała 38897 pkt. XXIX turniej w najbliższą środę o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Również w Pawonkowie postanowiono dokończyć sezon XVI Memoriale im. Józefa Jerominka. Został rozegrany XXIII turniej, w którym zagrało 25 zawodników. Po I serii najwyższy wynik uzyskał R. Kościelny 1229 pkt., wyprzedzając L. Dybowskiego 1158 pkt. Niestety w II serii wyraźnie nie szła karta obydwom zawodnikom i zostali sklasyfikowani poza podium. Ostatecznie pierwsza trójka przedstawiała się następująco: 1. M. Koziorowski 1842 pkt. 2. M. Biela 1763 pkt 3. M. Doleżych 1686 pkt. Po 23 turniejach podium przedstawia się następująco: 1. P. Koziorowski 38159 pkt. 2. M Koziorowski 36421 pkt. 3. S. Kędzia 34908 pkt. Przedostatni punktowany turniej zostanie rozegrany w najbliższy wtorek (23. czerwca) o godz. 17.30 w świetlicy OSP w Pawonkowie.

Swoje mistrzostwa postanowił rozegrać do końca Klub Skata Kuźnia Zawadzkie, w XXVII turnieju zwyciężył H. Kukowka 2554 pkt. Na 2. miejscu uplasował się L. Deptała 2287 pkt.a 3. miejsce zajął L. Dybowski 2276 pkt. Po 27 turniejach czołówka przedstawia  się następująco: 1. A. Świtała 42504 pkt. 2. L. Dybowski 42018 pkt. 3. M. Szymski 40364 pkt.  Kolejny turniej w czwartek 25 czerwca o godz. 17.30 w Blues Barze w Zawadzkiem.

Jedynie kierownictwo sekcji DK Strzelec Strzelce Opolskie postanowiło zakończyć mistrzostwa po 26 turniejach na 30 planowanych. Mistrzem został Jerzy Stanulla.