Kino i mapping

  • 25.06.2020, 08:06
  • JK
Kino i mapping

Publikujemy plakat z programem kina samochodowego w Ujeździe, które odbędzie się 27 czerwca przy ruinach zamku. Do wyboru są: seans rodzinny „Wakacje Mikołajka” - o przygodach młodego chłopca w wakacyjnym kurorcie; oparta na faktach komedia romantyczna „Zawsze jest czas na miłość” oraz horror „Suspiria” - historia młodej Amerykanki, która przyjeżdża do Berlina i dołącza do grupy tanecznej...

Pierwszy seans emitowany zostanie o godz. 20.30.

Pomiędzy filmami odbędzie się tzw. mapping. Będzie to projekcja dotycząca historii zamku, wyświetlona - tak jak filmy - na murach istniejących ruin.

Widzowie poznają dzieje zamku biskupiego i warownej baszty, dowiedzą się o konflikcie między władcami, który doprowadził do rozebrania murów obronnych miasta, ze zwoju wirtualnego pergaminu będą mogli wyczytać historię ostatnich właścicieli zamku oraz dowiedzieć się więcej o współczesnej rewitalizacji ruin.

- Całe wydarzenie będzie miało charakter charytatywny - przypomina burmistrz Hubert Ibrom. - Będziemy zbierać datki na rzecz Paulinki Wloki - siedmioletniej mieszkanki Ujazdu chorującej na białaczkę. Palinka jest w trakcie chemioterapii, jest podopieczną fundacji Iskierka.

O szczegóły wydarzenia można pytać w ośrodku kultury w Ujeździe: 77 404 87 15 lub 727 712 641.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe