Pieniądze na nowe projekty

  • 24.06.2020, 12:03
  • JK
Pieniądze na nowe projekty

W Gąsiorowicach i Wierchlesiu realizowane będą nowe ciekawe projekty. Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice pozyskało właśnie 5375 zł z konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Kraina Św. Anny. Pod egidą gąsiorowickich społeczników swój wniosek złożyło również sołectwo Wierchlesie i ono również otrzyma 5000 zł.

- Nasz projekt niezmiennie wiąże się z symbolem wsi i nosi nazwę „Gąski, gąski do domu...”. Stworzymy grę terenową, w czasie której mieszkańcy będą się dobrze bawić i integrować. Planujemy zorganizować dzień gier. Powstanie ponadto talia kart „gąskowych”, którą będzie można grać w zaciszu domu, w trudnych czasach epidemii - mówi Mateusz Stróżyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi.

W Wierchlesiu też stawiają na integrację. Zaplanowano montaż nowych witaczy, wspólne ognisko, rajd rowerowy, wieczór wspomnień, spotkanie o zdrowiu...

- Chcemy odbudować nasze korzenie, ocalić od zapomnienia fotografie, jakie są w posiadaniu mieszkańców, które być może nigdy nie ujrzałyby światła dziennego - mówi sołtyska Martyna Małek-Bombelka. - W świetlicy ze zdjęć stworzymy ścianę wspomnień, która będzie się sukcesywnie zapełniała i będzie prezentować naszą tożsamość osobom z zewnątrz - zapowiada.

Społecznikom gratulujemy pomysłów. Na łamach Strzelca na pewno będziemy relacjonować ich działania.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe