Droga rocka

  • 17.06.2020, 09:11
  • MM
Droga rocka Archiwum zespołu

W piwnicach hali sportowej w Zawadzkiem tworzy kilka zespołów muzycznych, jednym z nich jest Road Rock, który właśnie wydał swoją pierwszą płytę. Grupa powstała pięć lat temu. Po rozpadzie zespołu Frog in Rain, jego dwaj gitarzyści: Michał Kusz i Kamil Wójcik postanowili poszukać nowych ludzi, z którymi mogliby rozwijać muzyczną pasję. Na ogłoszenie w internecie odpowiedzieli Ala Grzebiela i Marcin Łucki z Olesna.

- Wysłałem im nasze kawałki i na pierwsze spotkanie przyjechali nauczeni - wspomina Michał. - Współpracowaliśmy z kilkoma wokalistami, ale odkąd dołączył do nas nasz obecny wokalista, Krzysztof Ćwirzeń, nabraliśmy wiatru w żagle.

Muzykę tworzą hobbystycznie. Ala i Marcin zawodowo zajmują się ochroną danych osobowych, Krzysztof jest kierowcą autokaru turystycznego i członkowie zespołu żartują, że śpiewa swoim pasażerom podczas kursów. Michał pracuje w hucie jako spawacz, więc blisko mu do metalu, a Kamil jest elektronikiem - nie dość, że gra na gitarze, to jeszcze serwisuje sprzęt zespołu. Spotykają się minimum raz w tygodniu. Grupa świetnie się dogaduje, choć muzycy przyznają, że niekiedy w czasie prób w powietrzu latają pałeczki od perkusji.

- Dlatego, że podczas energicznego wykonania się połamały - wyjaśnia perkusista Marcin.

Nazwali się z angielska Road Rock - Droga Rocka. Choć wszystkie ich piosenki są po polsku, angielska wersja lepiej im brzmiała. Rzadko grają covery. Tworzą własne utwory. Muzykę pisze Michał, teksty głównie Krzysztof. Ich dziewięć kawałków znalazło się na wydanej właśnie płycie. Nagrali też dwa teledyski, do piosenek "Podaruj mi" oraz "Dla Lu". Tego drugiego możecie posłuchać tutaj. Obecnie nagrywają trzeci teledysk.

Road Rock można oglądać na żywo. Koncertują w pubach w Zawadzkiem i Kolonowskiem, dawali też dwa koncerty charytatywne w kinoteatrze, grali podczas imprez Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem i podczas WOŚP w Oleśnie. Teraz na całym rynku muzycznym panuje zastój, ale rockmani są pełni energii i gotowi na nowe wyzwania. Chcą grać, promować siebie, swoją twórczość i zespół oraz swoje rodzinne strony.

Ci, którzy chcą posłuchać zespołu, mogą to zrobić za pośrednictwem Spotify i innych mediów strumieniowych. Można też kupić płytę.

Dla naszych Czytelników mamy pięć krążków za darmo. Zapraszamy do udziału w zabawie SMS-owej. Aby wygrać, należy do piątku 19 czerwca, do godz. 15:00 wysłać SMS-a na numer 72601 (koszt 2,46 zł z VAT) o treści so.plyta, po odstępie podając swoje imię i nazwisko. Płytę zdobędzie co piąta osoba.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 21.06.2020, 09:04
Super zespół i ten vokal.Fajna rockowa kapela.Polecam. Czekam na koncert.
Ja
Ja 20.06.2020, 09:51
Super zespół ! Super muzyka !
Kasia
Kasia 20.06.2020, 09:51
niesamowity wokal i rewelacyjna muzyka
Fan
Fan 19.06.2020, 11:40
Super płyta. Polecam

Pozostałe