Trzeba mieć serce...

  • 10.06.2020, 12:02
  • bea
Trzeba mieć serce... Serce szybko się zapełnia

I gmina Izbicko ma. Jest piękne, wykonane z metalu - służy do zbierania nakrętek, za które można zdobyć pieniądze, żeby pomagać potrzebującym. Zostało ustawione przy stawie obok remizy OSP w Izbicku na początku czerwca. Fundatorem i wykonawcą serca jest Zakład Ślusarski Pierończyk Zygfryd i Syn.

- Z inicjatywą ustawienia serca wyszła wójt - przyznaje jej zastępca Grzegorz Koprek. - Gmina szukała wykonawcy takiego pojemnika, mieliśmy oferty różnych przedsiębiorstw z Polski, nie były tanie, firma Pierończyk zaoferowałam, że zrobi to za darmo. Za co serdecznie dziękujemy. Pracownicy izbickiej komunalki zajmą się opróżnianiem serca z zakrętek. Gdy uzbiera się ich znaczna ilość, to będziemy je odwozić do skupu - prawdopodobnie w Opolu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekażemy potrzebującym mieszkańcom - wyjaśnia Koprek. - Nie wykluczamy też okazyjnie włączać się w ogólnopolskie akcje zbierania nakrętek.

Za kilogram plastikowych nakrętek i korków firmy recyklingowe płacą od 20 do 70 groszy - choć wydaje się niewiele, to na pewno warto je zabierać. Jak widać w Izbicku - kosz w kształcie serca zapełnia się szybko, korek do korka, grosz do grosza i z miesiąca na miesiąc uda się uzyskać znaczne sumy. A do tego wszyscy wyrobimy sobie pewien dobry nawyk i nauczymy się, że niektóre rzeczy mogą w prosty sposób wrócić do obiegu, zamiast zalegać na wysypisku...

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe