Dzień Dziecka inaczej niż zwykle

  • 09.06.2020, 12:52
  • JK
Dzień Dziecka inaczej niż zwykle Dzień Dziecka w Piotrówce

Mimo że sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja świętowaniu, to w niektórych sołectwach udało się zorganizować Dzień Dziecka. Tegoroczny przejdzie do historii... Był inny niż zwykle.

Piotrówka

Sołectwo i Stowarzyszenie Odnowy Wsi Piotrówka przygotowały dla wszystkich dzieci z wioski niespodziankę.

- Ulicami Piotrówki szli nowi mieszkańcy - Myszka Mini i Miki, przesyłając pozdrowienia - relacjonuje Patrycja Gola. - O nadejściu myszek sygnalizowała specjalna muzyka dla dzieci. Były puszczane bańki mydlane, serpentyny i konfetti. Wszystkim dzieciom życzymy dużo szczęścia, uśmiechu każdego dnia.

Barut

W Barucie sołtyska Adriana Wolna wraz z radą sołecką też zadbały o niespodziankę dla najmłodszych. Na drzwiach i płotach i domów rozwieszały kolorowe balony z życzeniami: W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam serduszkiem całym dużo szczęścia, stu lat życia, milion euro do zdobycia... Oby wszystkie serdeczności się spełniły.

Centawa

Tradycyjnego festynu nie było też w Centawie, w zamian - były miłe odwiedziny w domach.

- Pożyczyłam stroje bajkowych postaci Kaczora Donalda oraz Myszki Miki od Alicji i Krzysztofa Gabor, którym serdecznie dziękuję za pomoc - mówi sołtyska Ewa Ptok. - Przygotowaliśmy 85 paczek smakołyków dla dzieci w wieku do 15 lat i 2 czerwca rozwieźliśmy je po wsi. Do niektórych dzieci dotarliśmy dopiero pod wieczór, bo wszyscy chcieli mieć zdjęcia z postaciami z bajki i czas nam się wydłużył.

Pomysłodawcami akcji byli sołtys, rada sołecka i Stowarzyszenie Odnowy Wsi Centawa.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe