Świetlica coraz ładniejsza

  • 03.06.2020, 12:47
  • JK
Świetlica coraz ładniejsza Nowy dach i stolarka okienna

Jeszcze do niedawna była to rudera w centrum Jemielnicy. Od kiedy budynek kupiła gmina, przechodzi on generalny remont. Wszystko dzięki dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przetarg na wykonanie zadania za kwotę ok. 2 mln zł wygrała firma Alog z Kędzierzyna-Koźla.

- Ponad połowa prac pierwszego etapu już się zakończyła - mówi wójt Marcin Wycisło. - Został położony nowy dach, stolarka okienna, ocieplono ściany od frontu, wykonano nowe instalacje grzewcze, wentylacyjne, nowe kable...

Zadanie realizowane jest od listopada ubiegłego roku. W trakcie robót okazało się, że belki pod stropodachem są przegnite i konieczna była ich wymiana, na co wyrazili zgodę radni, a co kosztowało dodatkowo ok. 44 tys. zł. Z uwagi na te nadprogramowe prace termin zakończenia pierwszego etapu wyznaczono na 10 lipca. Drugi etap potrwa do 14 września.

- Do wykonania pozostały prace wewnątrz budynku między innymi wymiana drzwi, przebudowa sceny, wyposażenie kotłowni i montaż ogrzewania. Trzeba też skończyć drugą część elewacji - wylicza wójt. - Przed budynkiem planowana jest wymiana nawierzchni z betonowej kostki brukowej na kostkę granitową.

Gmina będzie płaciła wykonawcy sukcesywnie, po skontrolowaniu większych partii robót.

- Obecnie możemy już wypłacić ok. 25% kwoty za pierwszy etap - dodaje wójt.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe