Zrobili to dla Wojtusia!

  • 02.06.2020, 12:44
  • bea
Zrobili to dla Wojtusia! Podjęli wyzwanie i pomogli

Co rusz w sieci organizowane są różne wyzwania - do ich podjęcia zachęcani są celebryci, artyści, ale także zwykli ludzie. Kilka lat temu - zainicjowano np. nagrywanie filmików z oblewania się zimną wodą - miało to uświadomić społeczeństwu, jak cierpią osoby chore na stwardnienie zanikowe boczne. Ostatnio internet podbija „hot challenge16” - każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę i nominować do tego zadania kolejnych wykonawców. Akcji przyświeca cel charytatywny - zbierane są pieniądze na walkę z covid. Wyzwanie przyjął nawet prezydent Andrzej Duda, śpiewając o słynnym już „ostrym cieniu mgły”.

Od kilkunastu dni w całej Polsce trwa tzw. „Gaszyn Challenge”.

- To akcja zainicjowana przez jednostkę OSP Gaszyn z powiatu wieluńskiego, ma ona pomóc zebrać jak najwięcej środków na leczenie Wojtusia z Galewic, 17-miesięcznego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) - informuje Marcin Hończa z OSP w Izbicku. - Jeden z członków OSP Gaszyn przedstawił cały program tej akcji na profilu facebookowym jednostki, nominując pierwsze osoby i tym sposobem 17 maja ruszyła machina pomocy.

Bardzo szybka akcja z lokalnej inicjatywy zyskała zasięg ogólnopolski, zaczęły się włączać w nią jednostki strażackie z całego kraju. W związku z tym założono specjalne konto na portalu siepomaga.pl, aby każda jednostka mogła wpłacić pieniądze na leczenie maluszka.

Podejmujące wyzwanie OSP mają do wykonania ćwiczenia. Po ich wykonaniu wpłaca się datek na konto zbiórki, film ukazujący ćwiczenie umieszcza się na profilu jednostki z hashtagiem #gaszynchallenge, a następnie nominuje kolejne jednostki.

- OSP Izbicko została nominowana przez OSP Zębowice z powiatu oleskiego - mówi Hończa. - Na wykonanie zadania było 48 godzin - dodaje.

Jakiego wyzwania podjęli się nasi ochotnicy?

- Sześciu chłopaków oraz trójka druhów z dziecięcej drużyny pożarniczej robili pompki, a pięć dziewcząt - przysiady - wyjaśnia pan Marcin. - Zrobiliśmy zrzutkę i na konto wpłaciliśmy kwotę 250 złotych. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji leczenie Wojtka nie będzie przerwane i przyniesie zamierzony efekt.

Na koncie #gaszynchallenge jest już prawie 60 tys. złotych.

OSP Izbicko nominowało do wykonania pompek kolegów z OSP Puszczykowo oraz OSP Borycz i Zalesie Śląskie.

Jak widać, strażakom nie straszne żadne wyzwanie - pomagać potrafią na wiele sposobów!

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe