Robiórka potężnego budynku

  • 29.05.2020, 12:25 (aktualizacja 29.05.2020, 12:52)
  • MM
rozbiórka biurowca Zawadzkie
loadingŁaduję odtwarzacz...

W centrum Zawadzkiego, na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Wajdy stoi nieużywany od kilku lat biurowiec nieistniejącej Huty Andrzej. Firma Alchemia, jedna ze spółek działających obecnie na terenie dawnej huty, 30 kwietnia sprzedała budynek wraz z przynależną działką. To kim jest nowy właściciel, objęte jest tajemnicą handlową. Teren został ogrodzony, pojawiły się tam maszyny należące do firmy wyburzeniowej.

Najpierw z biurowca wyrzucono wszystkie stare sprzęty i wyjęto okna i drzwi. Leciały z kolejnych piętr i z hukiem spadały na ziemię. Teraz mury budynku są rozbierane z pomocą koparki z długim ramieniem i nożycami do cięcia betonu. Rozbiórka takiego molocha to ciekawe widowisko, co widać na załączonym filmie.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawski
ciekawski 02.06.2020, 22:31
a co powstanie w miejsce byłego biurowca?
ciekawski
ciekawski 02.06.2020, 16:23
a co powstanie w miejscu byłego biurowca???
Zawiedziona
Zawiedziona 09.07.2020, 12:13
Sama jestem bardzo ciekawa i mam nadzieję,że to miasto wreszcie ruszy. Niestety nie przy tej władzy ;( Pobliska Jemielnica, jako wieś pięknie się rozwija, mają do pozazdroszczenia plac zabaw o którym wstyd mówić u nas, bo zostały tylko takie sprzed czasów świetności Huty, powstaje Dom Kultury, coś się dzieje a to wieś. U nas inwestorzy uciekają, bo w czym niby miasto ich wspiera. Nie ma żadnego planu a wręcz zniechęca ich i odchodzą do pobliskich miejscowości /patrz. Staniszcze, Kolonowskie/ Mamy ładne miejsca z smaczkiem ale żadnego pomysłu i sensownego działania nie widać. Rondo przy nie działającym Dworcu PKP - niech mi ktoś wytłumaczy sens tej inwestycji. Wycięto stare drzewa, pod parking, który nie wiadomo czemu ma służyć. Basen, który ma super powierzchnie, żeby zrobić tam świetny plac zabaw dla dzieci ale mozna korzystac z tej zaniedbanej przestrzeni tylko przez 2 miesiąca ;/
P
P 02.06.2020, 09:10
Może i biednie....ale czysto,zielono....osiedla zadbane,są chodniki, ścieżki rowerowe,po wyspach które miały tak wielu krytykuje spaceruje wiele osób....zawsze lepszy ewentualny lidl który zadba o okolice niż rozpadający się biurowiec...dla krytyków.....zawsze można się wyprowadzić do jednego z "pięknych" śląskich czarnych miast, dojeżdżać wiele km do pracy gdzie pewnie miliony zarobicie i na spacer....bo ciężko znaleźć miejsce z odrobiną świeżego powietrza.
Zawiedziona
Zawiedziona 09.07.2020, 12:14
Zgadzam się, to piekne miasteczko, ale nie ma tutaj perspektyw. Wprowadzilismy się kilka lat temu z duzego miasta i chłonę tutaj tą cudną przyrodę, ale miasto ciągle śpi, nic się tutaj istotnego nie dzieje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.05.2020, 23:40
Hutniczy komin,a komu on potrzebny ? Do wyburzenia.Zawadzkiego juz nie ma.Niedlugo Zawadzkie zostanie dzielnica kolonowskiego tak jak Fosowskie.
Smok
Smok 29.05.2020, 20:10
Najpierw szpital, motel, potem technikum, dawna stołówka też już tylko na wyburzenie czeka, huty nie ma już od dawna, basenu leśnego także, hala sportowa mało co nie podzieliła tego samego losu. Tory prawie że rozebrane, a po tych, które jeszcze zostały, pociągi jeżdżą na słowo honoru. Demolka Zawadzkiego trwa w najlepsze, wielkie inwestycje w Centra Turystyki, Informacji, Kajaków i inne nie spełniły swych zadań. Jeszcze chwila, a padnie ostatni "bastion" Zawadzkiego, hutniczy komin. Czas się zastanowić, kto zgasi światło. Miasto umiera!
Smok
Smok 29.05.2020, 20:00
Zawadzkie - miasto w rozwoju!

Pozostałe