Nowy sezon już w lipcu

  • 23.05.2020, 12:16
  • ZAG

Siódmego maja prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej uzgodnili zakończenie rozgrywek na niższych szczeblach, od IV ligi w dół, a także rywalizacji młodzieżowej. Na Uchwałę Opolskiego ZPN-u, w której znalazły się wszystkie najważniejsze decyzje, musieliśmy chwilę poczekać. Opolszczyzna jest bowiem zależna od Śląskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzącego III ligę, w której grają też drużyny z naszego województwa.

W czwartek, 14 maja, odbyło się posiedzenie w śląskim ZPN-ie. Zgodnie z przewidywaniami, zarówno III liga jak i pozostałe rozgrywki prowadzone na Górnym Śląsku zostały zakończone. Teraz do pracy mogli przystąpić działacze z Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeszcze w czwartek zapadły pierwsze decyzje. Uchwała o zakończeniu sezonu 2019/2020 dotyczy rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz zmagań młodzieżowych. Związek podtrzymał także decyzję o zachowaniu zasady awansów oraz zrezygnowaniu ze spadków. Wiadomo jednak, że mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zostaną doprowadzone do końca. Spotkania mają się odbyć do trzydziestego pierwszego lipca.

Opolski Związek Piłki Nożnej chciałby rozpocząć nowy sezon seniorski w trzecim tygodniu lipca, czyli aż miesiąc wcześniej niż miało to miejsce do tej pory. Wszystko zależeć będzie jednak od aktualnej sytuacji z koronawirusem, a także wytycznych rządu i Ministerstwa Sportu.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe