Powrót do szachownicy

  • 19.05.2020, 15:47
  • ZAG
Powrót do szachownicy
Szachiści wracają do rywalizacji.

Z powodu pandemii koronawirusa światowy sport stanął w miejscu. Sportowcy nie poddają się jednak i z powodzeniem szukają alternatyw. Możliwości jest wiele - można przebiec maraton na balkonie lub w domowym zaciszu wspiąć się na Mount Everest (więcej o tym przedsięwzięciu w przyszłym tygodniu).

W miniony weekend na murawę wrócili piłkarze Bundesligi, a za kilkanaście dni to samo czeka Ekstraklasę. Miejmy nadzieję, że jest to początek powrotu sportowej rywalizacji na normalne tory.

Nasz szachowy klub, Strzelec DK Strzelce Opolskie, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować cykl turniejów. Wszystko to oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, bowiem szachiści rywalizować będą... przez internet. Szachy są jedną z dyscyplin, którą można uprawiać bezpiecznie, w domowym zaciszu.

Internetowe Grand Prix Strzelca to cykl, na który złożą się trzy turnieje rozgrywane w trzy kolejne środy. Pierwszy zaplanowany jest na najbliższą - dwudziestego maja, kolejne dwa na dwudziestego siódmego maja i trzeciego czerwca.

Szachiści rozegrają aż jedenaście rund tempem iście ekspresowym - trzy minuty plus dwie sekundy na ruch. Turnieje potrwają od godziny dwudziestej do dwudziestej drugiej, a każdy z zawodników otrzyma link do zapisów godzinę przed rozpoczęciem każdego z turniejów.

Dla najlepszych graczy cyklu przygotowano nagrody, upominki powędrują także do szachistów, którzy zajmą miejsca od czwartego do ósmego. Nagrodzona zostanie także najlepsza zawodniczka, jak również junior do lat osiemnastu (rocznik 2002 i młodsi).

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe