Zmiany, zmiany, zmiany...

  • 20.05.2020, 09:30
  • ZAG
Zmiany, zmiany, zmiany...

W Uchwale Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej z czwartku, 14 maja, pojawiła się informacja o zakończeniu rozgrywek ligowych od IV ligi w dół oraz zmagań młodzieżowych. Włodarze opolskiej piłki podtrzymali zasadę awansów bezpośrednich, wiemy także na pewno, że w tym sezonie żadna drużyna nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

W związku z decyzją o braku spadków, trzeba było przeorganizować praktycznie cały system rozgrywek na Opolszczyźnie. Zrezygnowano z meczów barażowych, a drużyny awansujące zostały wyłonione na podstawie tabeli po ostatniej rozegranej kolejce.

Zmianie uległy także limity w posiadaniu drużyn młodzieżowych. Kluby występujące w IV lidze muszą mieć co najmniej dwa zespoły młodzieżowe, zaś te z okręgówki - nie mniej niż jeden. Z kolei dla drużyn grających w klasie A nie będzie przymusu trenowania dzieci i młodzieży - Związek zniósł ten obowiązek, jednak tylko na sezon 2020/2021.

Komisja ds. Licencji Klubowych Opolskiego Związku Piłki Nożnej będzie w tym roku szczegółowo analizowała złożone przez drużyny wnioski licencyjne. Przede wszystkim, najważniejsza jest data jego złożenia. Kluby na dopełnienie formalności przy pomocy specjalnego generatora wniosków będą miały pięć dni od momentu wysłania przez Komisję wezwania do złożenia wniosku o przyznanie licencji na przyszły sezon. Warto pamiętać też o tym, że zespoły, które uzyskały w tym roku awans, powinny złożyć wniosek o pozwolenie na grę w wyższej lidze - tej, do której awansowały.

Od teraz prezes OZPN będzie miał możliwość umorzenia kar dyscyplinarnych - takie upoważnienie otrzymał od Zarządu. Piłkarze, ale także trenerzy, działacze oraz sędziowie nie będą musieli pauzować określonej liczby meczów po obejrzeniu czerwonej kartki, ponieważ ich kary zostaną anulowane. Wszyscy oni będą mogli zagrać, usiąść na ławce lub sędziować już od pierwszego meczu nowego sezonu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kartek żółtych - one także zostaną anulowane, a kary umorzone. Każdy zacznie zatem sezon z czystym kontem.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe