Przepisują świętą księgę

  • 16.05.2020, 08:11
  • JK
Przepisują świętą księgę Ksiądz Dawid prezentuje przepisane fragmenty Pisma Świętego

Proszę na łamach „Strzelca Opolskiego” napisać coś o inicjatywie ks. Dawida Sichmy, wikarego z Ujazdu - powiedział Czytelnik, który zadzwonił do naszej redakcji. - Ks. Dawid zaprosił parafian do przepisywania Pisma Świętego...

Okazuje się, że wiele osób włączyło się do tej akcji - nie tylko mieszkańcy Ujazdu i okolicznych wiosek, lecz także osoby z Niemiec i ze Stanów Zjednoczonych.

- W czasach, gdy z powodu pandemii zostaliśmy od siebie odizolowani, podczas modlitwy wpadł mi do głowy pomysł, w jaki sposób zintegrować ludzi - mówi ks. Dawid. - Zaprosiłem chętnych do przepisywania kolejnych rozdziałów Pisma Świętego - od Księgi Rodzaju do Apokalipsy. Jest ich ponad 1300. Do tej pory udało się przepisać przeszło 400. Niektóre rodziny zadeklarowały, że przepiszą po kilka części. Co chwilę zgłaszają się nowe osoby, chcące dołączyć do naszej akcji. Gotowe fragmenty nadeszły już z Niemiec.

Ksiądz Dawid liczy na to, że nawet jeśli nie uda się przepisać wszystkiego, to te części, które zbierze, będzie można zachować dla potomnych.

- Będzie to taki znak naszych czasów, kiedy koronawirus rozdzielił nas fizycznie, a jednak my zjednoczyliśmy się poprzez wspólne działanie - mówi. - Chciałbym te teksty oprawić i złożyć w Studzionce - miejscu pielgrzymkowym, bardzo ważnym dla parafian i przyjezdnych gości. Każdy będzie mógł je tam zobaczyć - na pewno nie schowamy ich do szuflady - dodaje.

Kto chciałby dołączyć do przepisywania, może skontaktować się z ks. Dawidem.

Biblia to nie tylko święta księga, ważna dla ludzi wierzących, to także wielki tekst kultury, do którego nieustannie nawiązują w swoich dziełach pisarze, poeci, ludzie sztuki. Warto znać obrazy, którymi się posługuje, by lepiej rozumieć świat.

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe