Wszystkie imprezy odwołane

  • 14.05.2020, 08:52
  • JG
Wszystkie imprezy odwołane Na dożynki gminne co roku zjeżdżają tłumy mieszkańców. Tym razem nie będzie okazji do wspólnego świętowania

Rok 2020 na długo zapadnie w pamięci wszystkich. Koronawirus wywrócił wiele spraw do góry nogami i choć powoli wracamy do normalności, kilku rzeczy nie da się już zmienić. Gminy szukają oszczędności i muszą rezygnować z różnych przedsięwzięć. Na sesji rady miasta burmistrz poinformował, że tegoroczne Dni Ziemi Strzeleckiej, które były zaplanowane na 5-7 czerwca, zostały oficjalnie odwołane. Podobnie będzie ze wszystkimi imprezami, które zaplanował Strzelecki Ośrodek Kultury oraz sołectwa.

- Odwołaliśmy wszystkie imprezy kulturalno-rozrywkowe do końca 2020 roku, łącznie z Dniami Ziemi Strzeleckiej i dożynkami gminnymi, które miały się odbyć w Suchej - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Nasz budżet jest bardzo uszczuplony, spadają przychody, wprowadziliśmy też wiele ulg: rodzice zostali zwolnieni z opłat za żłobek i przedszkola, zwalniamy przedsiębiorców z podatków itd., dlatego jesteśmy zmuszeni szukać oszczędności. Koszt samych Dni Ziemi Strzeleckiej to ponad 200 000 zł i tylko w części udaje się go pokryć opłatami za rozstawienie wesołego miasteczka czy części gastronomicznej. Rezygnacja z wszystkich imprez, również sołeckich spotkała się z dużym zrozumieniem społeczności wiejskich i sołtysów. Dzięki tej decyzji planowane wydatki spadną o 450 000 zł. To sporo w tym trudnym czasie - dodaje

Kwestia finansowa to jedna sprawa, drugą jest bezpieczeństwo. Nie wiadomo, kiedy zostaną zniesione obostrzenia związane z gromadzeniem się, a trudno wyobrazić sobie zabawę w dwumetrowych odstępach i maseczkach.

Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędą się również zaplanowane w najbliższym czasie uroczystości w miastach partnerskich gminy Strzelce np. obchody 25-lecia partnerstwa naszej gminy i niemieckiego Soest miały odbyć się w najbliższy weekend, ale zostały przesunięte na przyszły rok.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe