Jedyna w powiecie

  • 13.05.2020, 12:39
  • MM
Jedyna w powiecie Ta droga wkrótce pokryta zostanie asfaltem

Gmina Kolonowskie jako jedyna w powiecie strzeleckim uzyskała w tym roku dotację marszałka województwa na remont dróg transportu rolnego. Kwota wsparcia to 78,5 tysiąca złotych. Dzięki niej wyremontowany zostanie fragment drogi śródpolnej w Spóroku.

Odcinek ma ponad 300 metrów, łączy ulice Guznera i Chrobrego. Będzie to alternatywna trasa, pozwalająca na dotarcie mieszkańcom Banioka do kościoła, z pominięciem ruchliwej i częściowo pozbawionej chodnika drogi powiatowej. O remont drogi wnioskowali radni ze Spóroka: Hubert Klencz i Rafał Koj.

- Droga ta jest rozjeżdżona przez ciężki sprzęt rolniczy, trudno się po niej poruszać pieszo czy rowerem - wyjaśnia Rafał Koj. - Teraz się to zmieni. Dodatkowo droga będzie objazdem, gdyby na Guznera między krzyżem a kapliczką doszło do wypadku. Kiedyś już tak się stało i to sparaliżowało ruch w wiosce - wspomina sołtys.

Nawierzchnia zaplanowanej do remontu drogi zostanie pokryta dywanikiem z masy bitumicznej. Obecnie trwa przetarg na wykonanie tych prac. Oferty będą gromadzone do 15 maja.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe