Czy to wsparcie dla przedsiębiorców?

  • 09.05.2020, 12:54
  • MM
Czy to wsparcie dla przedsiębiorców?

Gmina Zawadzkie na swojej stronie umieściła informację, że przedsiębiorcy z terenu gminy mają możliwość ubiegania się o ulgi w związku z panującą epidemią koronawirusa. W komunikacie czytamy, że ulgi polegają na odroczeniu terminu płatności podatku lub rozłożeniu płatności na raty. Nie ma w nim mowy o obniżeniu podatku.

Do wniosku o odroczenie bądź rozłożenie na raty należy dołączyć dokumenty potwierdzające aktualną sytuację ekonomiczną firmy oraz inne mogące pomóc urzędnikom w ocenie sytuacji przedsiębiorstwa, oraz dokumenty związane z tak zwaną pomocą de minimis.

Jak poinformował nas burmistrz Mariusz Stachowski, w urzędzie przeprowadzono wiele spotkań i analizowano potrzeby przedsiębiorców, nie zapominając jednak o kondycji finansowej gminy.

- Wariant pomocy, który wprowadzono, wynika bezpośrednio z przepisów prawa, tj. ustawy Ordynacja podatkowa - wyjaśnia burmistrz. - Nie skorzystano z innych możliwości, na przykład wprowadzenia w formie uchwały zwolnienia z podatku, gdyż gmina mogłaby stracić płynność finansową przez brak bieżących wpływów - dodaje.

Urząd już analizuje kilka wniosków przedsiębiorców w tej kwestii.

Jak udało nam się dowiedzieć, na sesji 27 kwietnia jeden z radnych złożył projekt uchwały, zakładający wprowadzenie ulg podatkowych dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek obostrzeń związanych z pandemią. Niestety nagranie z sesji do poniedziałku 4 maja nie było odstępne na stronie gminy. Na razie nie wiadomo, jak do tych pomysłów odniesie się rada. Kolejna sesja powinna odbyć się pod koniec maja.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe