O oprawy i naprawy

  • 06.05.2020, 12:15
  • JK
O oprawy i naprawy Droga na Opaleniec wymaga napraw

Radna Ewa Ptok na jednej z sesji zgłosiła wniosek o wykonanie remontu drogi na przysiółek Opaleniec w Centawie oraz o zamontowanie oprawy oświetleniowej na latarni stojącej przy skrzyżowaniu ul. Jemielnickiej z drogą na Opaleniec.

- Dojazd jest w naprawdę kiepskim stanie. Mieszkają tam zarówno starsi ludzie, jak i młodsi, którzy muszą tą feralną drogą jeździć po kilka razy w ciągu dnia - mówi Ewa Ptok. - Wjazd na Opaleniec jest nieoświetlony, po obu stronach są budynki i nic nie widać, przez co jest to doskonałe miejsce schadzek i zatrzymywania się obcych samochodów. Ludzie po prostu się boją - mówi.

Jak poinformował wicewójt Piotr Pyka, gmina postara się zrealizować wniosek w ramach bieżącego utrzymania dróg.

- Największe ubytki w tej drodze naprawimy własnymi siłami, natomiast dodatkową oprawę oświetleniową na wskazanym skrzyżowaniu zamontujemy w najbliższym czasie - zapowiedział zastępca wójta.

Za to, że gmina wymieniła przed laty oprawy latarni na energooszczędne, co roku Tauron dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie dodatkowych opraw oświetleniowych na terenie gminy, w tym roku ok. 5-7 sztuk. W Centawie pojawią się trzy oprawy - dwa na planowanym rondzie i jeden przy skrzyżowaniu na Opaleniec, po jednej oprawie w Jemielnicy na Borku przy moście oraz w Gąsiorowicach przy dawnym młynie na moście. O dodatkowe punkty świetlne na ul. Strzeleckiej zabiegają Łaziska.

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe