Kto chce, jest na mszy...

  • 21.04.2020, 12:41
  • BEA
Kto chce, jest na mszy... Takie ogłoszenie widnieje na Facebooku sołectw Izbicko i Otmice

Obowiązkowa izolacja to trudny czas, wiele osób nie wyobraża sobie niedzieli, świąt bez uczestnictwa we mszy. Tymczasem w kościołach może obecnie gromadzić się niewiele osób... Wierni mogą co prawda uczestniczyć w nabożeństwach transmitowanych w telewizji, ale wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do „swojego” kościoła, proboszcza, parafii...

- Już po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń w uczestnictwie we mszy pojawiały się głosy, aby wykorzystać kamery monitoringu do transmisji nabożeństw z izbickiego kościoła - mówi sołtys Izbicka Krzysztof Graca. - Przedyskutowałem ten temat z proboszczem, a gdy biskup zakazał udziału wiernych w obchodach Triduum Paschalnego nasz ksiądz dał nam zielone światło do zorganizowania relacji online. Zrobiłem próbną transmisję z kościoła i pokazałem księdzu. Był zadowolony z jakości. Nabożeństwa będą nadal transmitowane, na zmianę raz z kościoła z Izbicka, a raz z Otmic, dopóki nie zostaną zniesione ograniczenia - wyjaśnia sołtys. - Dziękujemy księdzu, że nam zaufał i zezwolił na tę akcję. Ludzie są z tego bardzo zadowoleni - podkreśla Graca.

 

BEA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 22.04.2020, 13:46
I super, zawsze lepiej uczestniczyć w,, swojej,, mszy w swojej parafi.Niestety nie którzy księża nie podają ile może być osób na mszy, zachęcają wiernych do uczestnictwa we mszach w kościele, co może się przyczynić do wzrostu zachorowalności.

Pozostałe