Msze online z Kolonowskiego

  • 27.03.2020, 13:06 (aktualizacja 03.04.2020, 23:02)
  • MM
Msze online z Kolonowskiego

Parafia w Kolonowskiem jako jedyna w gminie zdecydowała się na uruchomienie transmisji online z mszy i nabożeństw w czasie kwarantanny. Pierwsza transmisja odbyła się  w piątek 27 marca o 8:00 rano, był to różaniec. Osoba montująca kamerę w kościele ustawiła dostępność transferu dla 200 osób. Okazało się to zdecydowanie za mało. Wartość od razu zwiększono do 1000. Czy to wystarczy? 

- Był czas, kiedy fizycznie byliśmy w kościele, ale duchem byliśmy poza nim, teraz jest odwrotnie - mówi ksiądz Piotr Bekierz, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem. - Sądząc po odzewie, te transmisje były potrzebne. Jak długo jestem księdzem, nie otrzymałem tylu podziękowań za odprawiony różaniec - mówi z radością ksiądz. - Na tym to polega!

Porządek nabożeństw z Kolonowskiego można śledzić na stronie internetowej http://www.parafia-kolonowskie.pl/index.php.

Można tam oglądać nie tylko msze, ale też różne nabożeństwa w ciągu dnia. Cały dzień z kamery można obserwować ołtarz kościoła w Kolonowskiem.

- To znak czasu: tyle wydarzeń trzeba było odwołać: nie ma meczów, przesunięto igrzyska olimpijskie, a ten uważany przez wielu za skostniały kościół sobie poradził i wciąż jest dostępny dla wiernych, a Jezus obecny na ołtarzu - podsumowuje ksiądz Piotr.

EDIT!

Strona parafii w Kolonowskiem jest czasowo niedostępna, jednak transmisje online można ciągle oglądać pod adresem: https://bit.ly/2JnDv53

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 02.04.2020, 16:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pic
pic 28.03.2020, 12:17
co to za kościół bez ołtarza?
mariusz
mariusz 29.03.2020, 22:11
Co to za matoł, patrzy na zdjęcie ołtarza i nie widzi ołtarza?

Pozostałe