Monosol ruszył z budową fabryki!

  • 2 dni temu, 13:43
  • JK
Monosol ruszył z budową fabryki! Wspólnie z burmistrzem Ujazdu Hubertem Ibromem wizytowaliśmy teren budowy

Choć trwa kryzys epidemiologiczny, dobre wieści nadeszły ze strefy gospodarczej gminy Ujazd. Monosol - firma ze Stanów Zjednoczonych - ruszyła właśnie z budową swojej fabryki. Dziś (26 marca) wspólnie z burmistrzem Ujazdu Hubertem Ibromem wizytowaliśmy teren, na którym do końca roku powstanie zakład amerykańskiego giganta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma Monosol kupiła pod Ujazdem ok. 10 ha gruntu - w sąsiedztwie zakładu Mubei, naprzeciwko Ify. Zamierza zainwestować tu pół miliarda złotych. Będzie to największa inwestycja w historii ujejskiej strefy gospodarczej. Budowa nowej fabryki właśnie ruszyła. 

- To pierwszy etap, który potrwa do stycznia 2021 roku. We wrześniu ma się zacząć odbywać rozruch technologiczny - mówią osoby z kręgu firmy. 

Przewiduje się, że pracę na terenie zakładu znajdzie ok. 90 osób.

- Długo trwała batalia o tego inwestora. Do końca owiana była tajemnicą - przyznaje burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom. - Pod uwagę były brane trzy lokalizacje w Polsce. Wśród nich - nasza strefa. Bardzo się cieszę z tego, że inwestor wybrał Ujazd i że budowa fabryki ruszyła już w marcu. Początkowo planowano ją na kwiecień.

Monosol produkuje rozpuszczalne w wodzie, biodegradowalne folie, które są wykorzystywane w przemyśle detergentów i środków czyszczących na całym świecie, na przykład w saszetkach do prania. Firma powstała w 1953 roku, a główną siedzibę ma w stanie Indiana w USA. Posiada też swoje przedstawicielstwa w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował Scott Bening, dyrektor generalny Monosol, zapotrzebowanie na produkty firmy na świecie rośnie.

JK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe