Wirus i nowe ograniczenia

  • 24.03.2020, 14:01
  • JK
Wirus i nowe ograniczenia

Od środy 25 marca do soboty 11 kwietnia w Polsce w związku z koronawirusem wprowadzono ograniczenie w przemieszczaniu się ludzi. Zakazane jest wychodzenie z domu np. na spacer do parku. Wyjątkiem są wyjścia do pracy, załatwianie niezbędnych codziennych spraw, jak wyjście do sklepu po niezbędne zakupy, opieka na d bliskimi, wyprowadzanie psa, oraz wolontariat w walce z koronawirusem. Premier RP i minister zdrowia zaapelowali do pracodawców o zlecanie, gdzie to możliwe, pracy zdalnej, by do maksimum ograniczyć wyjścia ludzi z domu. 

Wprowadzono zakaz zgromadzeń. Po ulicy nie mogą poruszać się więcej niż dwie osoby (z wyjątkiem rodzin). W kościołach na nabożeństwie może się zebrać maksymalnie 5 osób (nie wliczając osób sprawujących posługę).

Ograniczenia dotyczą też komunikacji publicznej - w autobusie i innych środkach komunikacji publicznej może być zajęte co drugie miejsce siedzące. Więcej osób równocześnie nie może się znajdować w takim pojeździe. 

W mocy pozostały wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lila
Lila 28.03.2020, 09:42
Juz widzę jak wszyscy będą na działkach rekreacyjnych siedzieli przez całe dnie. Przecież to nie jest niezbędne wyjście.
Nela
Nela 26.03.2020, 10:56
Takiego ruchu jak teraz to w "Mrówce" w Strzelcach Opolskich
jeszcze nie było .
Czy ludzie poszaleli , zamiast siedzieć w domu zabrali się za remonty i jeżdżą rozsiewając wirusy.
Czy farba lub inne materiały budowlane to artykuł pierwszej potrzeby ?
Skinny
Skinny 25.03.2020, 09:34
Z tym autobusaem to troche przesada. Nie wystarczy odstep 1,5 m? Kto moze pojedzie prywatnym samochodem ale ten, ktory takiej mozliwosci nie ma nie bedzie czekal na 3 lub czwarty kurs /takt/ zeby sobie miejsce znalezc... Przeciez beda dochodzic nastepni pasazerowie. Sprzeczki i bojki beda tutaj nieuniknione.
Dlaczego w Polsce wprowadza sie zakazy bez zastanawiania sie nad ewentualnymi konsekwencjami takich decyzji?
aga
aga 24.03.2020, 19:10
nareszcie konkretne posunięcia w niemczech już od tygodnia tak to funkcjonuje a kara to 25000€ za niestosowanie się do zaleceń poraża głupota niektórych

Pozostałe