Kolejne zmiany w ratuszu w Strzelcach Opolskich

  • 24.03.2020, 12:54
  • JG
Kolejne zmiany w ratuszu w Strzelcach Opolskich Tak teraz wygląda hol w urzędzie miejskim w Strzelcach Opolskich
W związku z ogłoszeniem epidemii, urząd miejski postanowił jeszcze bardziej skrócić godziny przyjmowania interesantów.

- Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00 wyłącznie w sprawach pilnych. Obserwujemy, że po pierwszych obostrzeniach do ratusza i podległych jednostek znów przychodzi więcej petentów. Dlatego apelujemy o dokładne przemyślenie celu wizyty i poprzedzenie jej telefonem. Takie sprawy jak wydanie naklejek na kubły z odpadami czy karta dużej rodziny naprawdę mogą poczekać - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Podobnie jest z opłatami. Jeśli nie mamy możliwości wniesienia opłaty online - poczekajmy z uregulowaniem należności. Pamiętajmy, że naprawdę wiele spraw, nawet w przypadku pomocy społecznej, można uregulować telefonicznie. Warto spróbować - dodaje.

Małgorzata Kornaga informuje również, że w urzędzie wprowadzono zmiany w przyjmowaniu dokumentów wpływających do ratusza. 
- Trafiają do specjalnej urny, która jest opróżniana kilka razy dziennie. Później pisma trafiają do wygrzewarki - tam w temperaturze 63 stopni C są dezynfekowane - mówi. 

Pomoc OPS

W godzinach od 7.30 do 19.00 pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach pełnią dyżury telefoniczne pod numerami 607 675 155, 697 368 777 i 724 375 111. W godzinach pracy OPS można również dzwonić do placówki pod numer 77 4630870. 

- Prosimy, żeby zgłaszać nam przypadki osób objętych kwarantanną, które nie mogą wyjść z domu i kupić podstawowych produktów żywnościowych czy lekarstw w aptece. Zrobią to za nich pracownicy OPS, jest to usługa bezpłatna, ale trzeba będzie przekazać pieniądze na produkty. Nie dotyczy to osób, które otrzymują zasiłek z ośrodka, w tej sytuacji ta kwota będzie mogła być potrącona z zasiłku - wyjaśnia Małgorzata Kornaga. - Staramy się też ograniczyć ruch bezdomnych zamieszkujących na ulicach naszego miasta. Osoby te otrzymują ciepły posiłek w jednym miejscu, codziennie streetworkerzy mierzą im temperaturę. Ograniczyliśmy też ruch mieszkańców Barki, też mają mierzoną temperaturę. Mamy nadzieję, że przypadków zachorowań będzie jak najmniej - dodaje. 

Posiłki dla osób objętych kwarantanną, które nie są w stanie gotować, zapewni Strzelecka Spółdzielnia Socjalna. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

peter
peter 06.04.2020, 08:30
Zabarykadowali się jak na wojnę. Ciekawe czy wypłaty też zablokowali.
Polak
Polak 24.03.2020, 15:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe