Lekarka z przychodni w Kolonowskiem na kwarantannie

  • 24.03.2020, 11:34 (aktualizacja 24.03.2020, 12:05)
  • MM
Lekarka z przychodni w Kolonowskiem na kwarantannie

Od poniedziałku 23 marca jedna z lekarek pracujących w przychodni Medyk w Kolonowskiem została objęta kwarantanną. Jak wyjaśnia dr Urszula Walter-Werra, jedna z właścicielek przychodni, przebywająca na kwarantannie specjalistka miała kontakt z kimś, u kogo potwierdzono obecność koronawirusa.

- Pani doktor czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów - informuje doktor Werra. - Wdrożona została normalna procedura, a pacjenci nie muszą się obawiać.

Praca przychodni w Kolonowskiem od kilku dni odbywa się zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia: do przychodni nie może wchodzić nikt bezpośrednio z ulicy. Recepty na stałe leki wydawane są telefonicznie, lekarze udzielają teleporad. W poczekalni jednocześnie może przebywać tylko jedna osoba. U każdego z pacjentów przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny.

- W razie konieczności bezpośredniego badania pacjenci są umawiani tak, by nie mieli ze sobą żadnego kontaktu, ale nie ma możliwości, by w  przychodni został przyjęty ktoś, kto ma niepokojące objawy i podejrzenie koronawirusa w wywiadzie - wyjaśnia dr Werra.

Przychodnia Medyk cały czas pracuje, ale lekarka apeluje:

- Dbajcie o siebie, aby wizyty u lekarza w tym trudnym czasie ograniczyć do minimum!

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wasza podopieczna
Wasza podopieczna 26.03.2020, 21:00
Zyczymy zdrowia dla Pani Doktor!!! Nie mowcie ze telefon zajęty. Teraz wszyscy dzwonią po recepty. Miej cierpliwość. Caly personel pracuje dla nas.Dziekujemy!!!
Dido
Dido 26.03.2020, 05:56
Życzę pani doktor dużo zdrowia. Wspaniała Lekarka. A my ludzie ogarnijmy się bo nie przeszczgamy odległość w supermarketach. Juz lepiej dzieci wiedzą jak trzeba się zachować.
Dosia
Dosia 25.03.2020, 18:30
Lekarka i personel zachowuja pełną procedurę. Dziekuje za fachowosc,,polecam bo niewiele przychodni zachowuje sterylnosc.sr.bezpieczenstwa!! CHWAŁA WAM!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 11:11
Czy ona taka kochana i uprzejma dla pacjentow?Raczej nie!
Wdzięczna pacjentka
Wdzięczna pacjentka 25.03.2020, 07:05
Życzymy zdrowia naszej kochanej Pani doktor

Pozostałe