Kulturalna kwarantanna

  • 25.03.2020, 08:55
  • MM
Kulturalna kwarantanna

Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem musiała odwołać szereg wydarzeń zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Nie odbędzie festiwal rockowy, konkursy dla przedszkolaków ani zaplanowany na maj kolejny Śląski Wieczór Tradycji i Kultury. Co więc robią teraz pracownicy BiCeK-u? Jak zapewnia dyrektor, praca jednostki nie ustała.

W bibliotekach przeglądane są księgozbiory, w świetlicach generalne porządki. Pracownicy jednostki planują program letnich wakacji, mając nadzieję, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna ustąpi.

Jednocześnie aktywność BiCeK-u przeniosła się do internetu. Na facebooku pojawiła się zachęta do przesyłania wierszy, komentarzy, rysunków, memów związanych z obecną sytuacją w kraju i na świecie.

- Ludzie mają różne myśli w związku z sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy - mówi Józef Kotyś, dyrektor BiCeK-u. - Zachęcamy, by się nimi podzielili. Jedyne, co możemy teraz robić, to dać chwilę zadumy i refleksji.

Do jednostki kultury spływają co rusz nowe utwory, nawet osób spoza województwa opolskiego. Galeria wierszy powoli się zapełnia. Jest nawet pomysł na konkurs „Wierszem w koronawirusa”, ale nie ma jeszcze szczegółów.

Jednocześnie pracownice BiCeK-u starają się inspirować dzieci i rodziców do ciekawego spędzania czasu. Co dzień na profilu jednostki pojawia się instrukcja krok po kroku, jak zrobić bączka z papieru, zakładkę do książek czy inną ciekawą zabawkę z gatunku „zrób to sam”.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe