Nie tylko dla młodych

  • 20.03.2020, 12:46
  • JG
Nie tylko dla młodych Bartłomiej prezentuje swoją książkę

Bartłomiej Łaskawiec mieszka w Nowej Wsi i chodzi do IV klasy technikum elektronicznego (klasa mundurowa) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Niedawno wydał książkę pt. „Krótka powieść o uczuciach”.

- Powieść opowiada o młodych ludziach, o ich problemach i negatywnych emocjach. Nie ukrywam, że napisałem ją, bo przytrafiła mi się nieszczęśliwa miłość. Do tego doszły problemy domowe moich rówieśników, chciałem to opisać - opowiada Bartłomiej. - Już wcześniej zdarzyło mi się napisać kilka opowiadań, polonistki mnie chwaliły. Postanowiłem, że warto spróbować sił i napisać coś większego - dodaje.

Książka skierowana jest do młodych, ale sięgnąć po nią powinni również rodzice, których dzieci wchodzą w dorosłość. Bartłomiej pracował nad nią około roku.

- Na początku były różne luźne myśli, które sobie zapisywałem. Później zrobiłem scenariusz, napisałem, jak będą postępować główni bohaterowie, stworzyłem ich szkice psychologiczne i wszystko szło do przodu. Czasami zdarzało mi się, że nie miałem weny, ale ostatecznie wszystko się udało - opowiada uczeń. - Gdy byłem młodszy, nie lubiłem czytać, rodzice mnie nakłaniali, bo sam się do tego nie garnąłem. Później zainteresowałem się służbami mundurowymi i zacząłem czytać literaturę faktu. W domu była półka z różnymi książkami, był tam Hemingway i bardzo spodobało mi się to, jak opisuje on rzeczywistość - dodaje.

Bartłomiej książkę napisał na komputerze, a później bez wychodzenia z domu wysłał ją do księgarni internetowej dla selfpublisherów. Wtedy powstała też okładka.

- Dziękuję mojemu koledze Danielowi za pomoc przy powstaniu książki, mojej polonistce, pani Beacie Kasielskiej, za to, że bardzo pomogła mi z korektą. Dziękuję też pani dyrektor Halinie Kajsturze, że przeczytała książkę i zgodziła się na to, żeby trafiła ona do szkolnej biblioteki, oraz wszystkim pozostałym, którzy zapoznali się z treścią i pozytywnie ją ocenili - dodaje młody strzelczanin.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece w CKZiU, a także kupić przez internet.

- Mam już kilka luźnych pomysłów, co mógłbym napisać, ale na razie skupiam się na nauce i maturze. Później planuję spełnić swoje marzenie i pójść na studia wojskowe - opowiada Bartłomiej.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe