Czujna ekspedientka i błąd językowy

  • 17.03.2020, 14:50 (aktualizacja 17.03.2020, 15:55)
  • MM
Czujna ekspedientka i błąd językowy pixbay.com

Szeroka informacja o koronawirusie i możliwościach zarażenia sprawia, że ludzie stają się czujniejsi. Widać mniejszy ruch na ulicach. Staramy się unikać kontaktów z obcymi - wiadomo, że ktoś może być bezobjawowym, nieświadomym nosicielem.

W czwartek 12 marca w sklepie przy ulicy Dworcowej w Zawadzkiem zakupy robił mieszkaniec Ukrainy, który w rozmowie telefonicznej miał powiedzieć, że wyszedł tylko na chwilę na zakupy, bo jest poddany kwarantannie. Kiedy ekspedientka usłyszała, że przechadza się po sklepie mężczyzna "na kwarantannie", natychmiast wezwała policję.

Jak wyjaśnia Anna Kutynia, rzecznik strzeleckiej policji, funkcjonariusze, zgodnie z procedurą, zanim udali się do sklepu sprawdzili, czy osoby w okolicy poddane kwarantannie przebywają w miejscu zamieszkania. W czwartek w Zawadzkiem była tylko jedna osoba poddana kwarantannie i stosowała się do zaleceń.

Policjanci pojechali do sklepu w maseczkach i rękawiczkach ochronnych, aby wyjaśnić sytuację. Robiący zakupy Ukrainiec wyjaśnił, że określenia kwarantanna użył jako skrótu myślowego, bo ze względu na sytuację epidemiologiczną pracodawca kazał mu pozostać w domu.

- Kiedy otrzymujemy zgłoszenie, że osoba przebywająca na kwarantannie złamała jej zasady i podane jest nazwisko tej osoby, najpierw sprawdzamy, czy przebywa ona w domu, a następnie udajemy się na miejsce zgłoszenia - wyjaśnia Anna Kutynia. - Nazwiska i miejsca zamieszkania osób poddanych kwarantannie są znane policji.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edgar
Edgar 18.03.2020, 23:53
Wzorowa reakcja. Przezorności nigdy za wiele.
gerard
gerard 18.03.2020, 14:42
Dobrze ta pani zrobiła,należy jej się brawo
Maxx
Maxx 18.03.2020, 06:38
Gdyby to byl Polak, a nie Ukrainiec, to tez by zadzwonila po policje?
Skinny
Skinny 18.03.2020, 16:21
Z cala pewnoscia. Tak jak sie ludzie tej choroby boja, to pewnie by nawet czlonka swojej rodziny podkablowala :-))

Pozostałe