Mieszkania zamiast przychodni

  • 18.03.2020, 12:53
  • MM
Mieszkania zamiast przychodni W tym budynku kiedyś była kolejowa przychodnia

W Fosowskiem do lat 90. XX wieku działał kolejowy ośrodek zdrowia. Miał siedzibę przy ulicy Dworcowej 1 na parterze. Po rozpadzie kolei na spółki z Fosowskiego zniknęło wiele kolejowych biur, warsztatów, a także... lekarze. Często zaniedbane budynki PKP stopniowo przejmuje gmina Kolonowskie. W jej posiadaniu jest była przychodnia, a burmistrz ma na nią pomysł...

Chce zmienić sposób użytkowania budynku z usługowego na mieszkalny i zrobić tam dwa dodatkowe mieszkania na parterze (na piętrach są już lokatorzy). Jak tłumaczył na sesji Norbert Koston, gminie przydadzą się dodatkowe lokale, ponieważ konieczna jest likwidacja mieszkań na tak zwanym Hamsterbergu przy ul. Czerwionki. Tamtejsze budynki są w złym stanie technicznym.

- Wstępnie zakładamy na ulicy Dworcowej wydzielenie dwóch lokali mieszkalnych: 2 pokoje, kuchnia, łazienka - informuje wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Ostateczna ilość mieszkań ustalona zostanie w projekcie.

Zmiana sposobu użytkowania budynku kolejowego ma kosztować 5 tysięcy złotych. Na remont pomieszczeń gmina chce pozyskać środki z programu modernizacji budynków komunalnych.

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.03.2020, 18:01
Masz racje.Taka jest prawda.
FS REPREZENT
FS REPREZENT 27.03.2020, 07:36
Mieszkania sa dla kolejnej patologii, ktora burmistrzek sobie przerzuci z kol zeby jego pseudo niemiecka wioseczka byla sliczna ,bez degenaratow i pijakow.Tak panie Koston my to znamy.Wyremontuj pan mieszkania u siebie dla patexu!NIEPOZDRAWIAMY
Czytelnik
Czytelnik 24.03.2020, 18:52
buaa ale burmistrz ma pomysl... ,z tej rudere zrobic 2 mieszkania ,przeciez te badziewo nadaje sie do rozbiurki !!!!...ktomu potrzebne 2 pokoje z kuchnia ,chyba jakies osobie samotnej ale nie dla rodzin z dziecmi....W naszj gminie a dokladnie na Fosowskiem sa rodziny 4 osobowe ktore maja 35-45m/kw..i tu powinien pomyslec o zmainach dla tych rodzin.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.03.2020, 18:54
Fosowskie upadlo w 1973 roku po polaczeniu Fosowskiego z kolonowskiem.
Jan
Jan 18.03.2020, 15:31
To byly czasy.Za przychodnia byl basen i plac zabaw.Po upadnieciu koleji upadlo tez Fosowskie.

Pozostałe