Bajka nr 5 - Super Ząb

  • 11.03.2020, 10:41 (aktualizacja 04.09.2020, 09:16)
  • Przedszkole Publiczne nr 9 - grupa Tygryski
Bajka nr 5 - Super Ząb

Pewna księżniczka chodziła do przedszkola ze swoimi kolegami Tygryskiem, Kotkiem, Pieskiem i Magikiem. Księżniczka w przedszkolu zamiast śniadania jadła samą Super Czekoladę i piła Super Mleko i pewnego dnia wypadł jej Super Ząb.

Pojechała z Tygryskiem do pani dentystki, która powiedziała, żeby włożyć Super Ząb pod poduszkę. Księżniczka zapytała zdziwiona „Ale po co?”. Dentystka odpowiedziała, że dzięki temu „przyjdą pieniądze”.

Księżniczka wróciła do domu, umyła zęby, a Super Ząb schowała do koperty, a kopertę pod poduszkę. W nocy po zęba przyszedł Super Batman Cyfrowy, zabrał go i zostawił niespodziankę. Kiedy księżniczka obudziła się i zajrzała pod poduszkę, zobaczyła szczoteczkę do zębów i pastę, taką, co nie szczypie w zęby. Umyła więc buzię, a później pościeliła łóżko. A potem zjadła śniadanie, poszła do przedszkola w różowej sukience i opowiedziała, co ją spotkało.

Kotek, Tygrysek i Piesek bardzo się zdziwili. Aby księżniczce nie było smutno, Magik wyczarował dwa pieniążki. Księżniczka jeden pieniążek wsadziła do skarbonki, a za drugi pieniążek kupiła owoce i marchewki. Od tej pory Księżniczka nigdy nie będzie jadła na śniadanie Super Czekolady, jednak z Kotkiem nadal będzie pić Super Mleko, które okazało się zdrowe.

Na to wszystko patrzył Super Batman Cyfrowy i przyjechał do przedszkola księżniczki Super Autem. Księżniczka zapytała Super Batmana Cyfrowego, czy ma jej Super Zęba, odpowiedział, że oczywiście, że ma i że za każdego Super Zęba daje szczoteczkę do zębów i pastę. Super Batman Cyfrowy poprosił wszystkie przedszkolaki, Tygryska, Kotka, Pieska, Magika i księżniczkę, aby dbali o zęby, ponieważ on już nie ma miejsca w swoim Super Aucie i będzie miał zmartwienie, gdzie będzie je trzymał.

Przedszkolaki pożegnały Super Batmana Cyfrowego i jego Super Auto, które było pełne Super Zębów i obiecali, że będą pilnować reszty swoich mleczaków oraz bardzo o nie dbać.

Przedszkole Publiczne nr 9 - grupa Tygryski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiola
Wiola 11.03.2020, 22:38
Świetna bajka! Od razu wiadomo, że wymyśliły ją dzieci, a nie ich Panie.
Tygryski
Tygryski 19.03.2020, 19:20
Dziękujemy !!!! ?
TYGRYSKI PP 9
TYGRYSKI PP 9 11.03.2020, 22:30
Moje ???????ski bardzo zaangażowały się w ten projekt ?.
Życie pisze najlepsze historie, a że w ostatnim czasie tracimy dużo "mleczaków" ...?? to nie było kłopotu z tematem ?. Postacie zmieniały się z 5 lub wiecej razy ?. Główna bohaterka w jednym momencie była w trzech miejscach na raz ? gorąca dyskusja na temat czy pieniążków ma być dwa lub cztery a może i sześć ? ? Temperatura wzrastała w czasie próby ustalenia ile kupimy za te dwa lub cztery pieniążki ?? (nic nie wspominając o nominale ?), a już emocje sięgnęły zenitu kiedy zorientowały się, że Wróżka Zębuszka w tej bajce nie wystąpi ? ponieważ wcześniej wybrali Super Batmana Cyfrowego aby wypełnił jej rolę ??. Kiedy emocje opadły, zastanawiali się gdzie te wszystkie zęby schować ?... Równolegle księżniczka wybierała kolor sukni do przedszkola, Tygrysek i Kotek byli w przedszkolu, Magik ? ćwiczył czary a w tym wszystkim było ważne ścielenie łóżka (!!!) ? i to żeby pasta nie szczypała w zęby ! Tak, dobrze czytacie, w zęby ! ????.
Jeśli brakuje Wam SUPER mocy? ? to u nas znajdziecie ją w Super ?dzie, Super ?ku ...
Jeśli nie rozumiecie całej tej historii ?? proszę się nie martwić ?, tylko przeczytać bajke. Przez godzinę ⏰próbowałam ustalić z 20stką dzieci jak się ma rozpocząć o czym ma być i jak zakończyć, ta niesamowita historia ??
Chcecie zrozumieć i bawić się tak samo jak my ??
Zapraszam Was do lektury ?
I prosimy o SMS,a ?
Taka twórczość powinna zostać nagrodzona ?
N
N 11.03.2020, 20:30
Hahaha mają pomysły :)
Dolores
Dolores 11.03.2020, 13:39
[email protected]

Pozostałe