Śmieci i inicjatywy sołeckie

  • 16.03.2020, 09:02
  • UP

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 24 lutego, radny z Zalesia Śl. Krzysztof Piechota zapytał o nieterminowy wywóz śmieci:

- Chodzi o żółte worki, wywożone przez firmę Strach spod posesji - mówił Krzysztof Piechot. - Były one wystawione zgodnie z harmonogramem 13 lutego, a wywózka była dopiero 17 lutego. Worki są lekkie i są usytuowany blisko pasa jezdni. Pogoda była wietrzna i te worki zaczęły fruwać. Mieszkańcy musieli je zbierać z jezdni. Wykonałem kilka telefonów do firmy i dopiero po kilku dniach, w poniedziałek, odebrali te worki. Myślę, że powinniśmy zareagować ze względu na bezpieczeństwo. Chodzi o to, żeby w przyszłości to się już nie powtórzyło. Jeśli firma ma umowę, to musi się z niej wywiązać.

- Sprawdzę, jakie są konsekwencje z tytułu niewykonania usługi w terminie mogą zostać nałożone na firmę - obiecał burmistrz Łukasz Jastrzembski.

W imieniu marszałka Andrzeja Buły wystąpiła na sesji radna wojewódzka Edyta Gola:

- Chciałam złożyć na ręce sołtys Marii Reinert, sołtys Teresy Kwoczały i sołtysa Krzysztofa Piechoty serdeczne podziękowania i listy gratulacyjne od marszałka - mówiła. - Dziękuje on za przystąpienie do innowacyjnego projektu samorządu województwa opolskiego pod nazwą „Marszałkowska Inicjatywa Społeczna”. W ramach tej inicjatywy Zalesie Śl. otrzymało środki na remont istniejącego kontenera socjalnego na placu zabaw, Krasowa na zakup materiałów i wyposażenia do klubu wiejskiego, Łąki Kozielskie na zakup zmywarki z pompą oraz stojakiem i Raszowa na zakup i montaż zadaszenia do klubu wiejskiego. Łącznie to kwota 120 000 zł.

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe