Szybkie samochody tu powrócą!

  • 27.02.2020, 12:49
  • UP
Szybkie samochody tu powrócą!

W 2008 roku, decyzją Zespołu Inspektorów ds. Torów - Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski na Górze Św. Anny zostały odwołane na cztery dni przed rozpoczęciem zawodów. Powodem decyzji był zły stan drogi powiatowej, który stwarzał zagrożenie dla kierowców i publiczności. Kilkakrotnie próbowano przywrócić tę niezwykle widowiskową imprezę, ale ku niezadowoleniu kibiców przez kilkanaście lat to się nie udało.

Już niedługo szybkie samochody znowu pojawią się na Górze Św. Anny. 22 marca odbędzie się tam pierwsza runda Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego „Super KJS AnnA”.

Powiat krapkowicki wyremontował w całość swój odcinek drogi. Powiat strzelecki załatał dziury, a część asfaltowej nawierzchni na Górze Św. Anny zamienił na kostkę brukową. Automobilklub Opolski złożył wniosek w sprawie zorganizowania wyścigów rajdowych. Zarówno starosta strzelecki Józef Swaczyna, jak i burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski są przychylni imprezie. Starosta zastrzega jednak, że za zabezpieczenie trasy i bezpieczeństwo kierowców i widzów odpowiedzialny będzie organizator. Stan drogi nie pozwala na organizację wyścigu, ale możliwe jest przeprowadzenie rajdu.

- Bardzo się cieszę, że tego typu impreza wraca na naszą górę - mówi mieszkaniec Leśnicy. - Jako nastolatek chodziłem z tatą pieszo na te rajdy. Pamiętam, że były to dla nas niesamowite emocje. W tym roku na pewno też tam zawitam, bo mam do tej imprezy ogromny sentyment.

Rajd wystartuje ze Zdzieszowic (rondo, ul. Góry Św. Anny), meta będzie przy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny. Szczegóły na temat rajdu znaleźć można na Facebooku (wydarzenie: 1. Runda OSPR Super KJS AnnA).

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe