O krok od remizy!

  • 23.02.2020, 10:13 (aktualizacja 24.02.2020, 12:39)
  • MM
O krok od remizy! W tym miejscu, zamiast starego garażu, za parę miesięcy powinna stać remiza OSP Fosowskie.

Dzień 14 lutego strażakom z Fosowskiego już zawsze będzie się dobrze kojarzył. Nie dlatego, że to święto zakochanych, a dlatego, że tego dnia gmina Kolonowskie otrzymała długo przez ochotników wyczekiwane pozwolenie na budowę strażnicy OSP w Fosowskiem.

Ciągnące się latami przygotowanie inwestycji opisywaliśmy już wielokrotnie. Budowa napotykała wiele przeszkód: od zapisów planu zagospodarowania przestrzennego, przez zmieniające się przepisy budowlane, po uzgodnienia z sąsiadami przyszłej remizy. Ostatecznie wszystkie szczegóły dogadano i w  piątek 14 lutego do urzędu wpłynął ostatni dokument potrzebny do ogłoszenia przetargu, który ogłoszono 21 lutego.

Za kilka tygodni, po wyłonieniu wykonawcy, ruszą prace budowlane na Placu Piastowskim w Fosowskiem.

MM

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 05.03.2020, 07:46
Ciekawe jak bedzie wyposazona remiza w Fosowskiem l ile lat potrwa wyposazanie.
Młody
Młody 28.02.2020, 21:10
Czy ja mieszkam w Berlinie? Że w każdej dzielnicy jest straż pożarna bo nawet tam nie widziałem a fosowskie to jest dzielnica kolonowskiego to po co dwie jednostki osp ? Chyba że gmina kolonowskie ma nadmiar pieniędzy ale tego nie widać
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.03.2020, 09:50
Gdzie ty mieszkasz,nikogo to nie interesuje.To ze Fosowskie zostalo dzielnica kolonowskiego,to najwiekszy blad w historii Fosowskiego.Przez polaczenie Fosowskiego z kolonowskiem w 1973 roku kolonowskie otrzymalo prawa miejskie (i stalo sie twoim Berlinem),a Fosowskie zostalo zapomniana dzielnica.
Gość
Gość 27.02.2020, 10:50
Nie umiem zrozumieć toku myślenia w tej gminie tu płaczą że nie mają pieniędzy i najlepiej zwalić winę na rząd a z drugiej strony wyrzucanie ich w błoto przykładów jest mnóstwo np. Komu była potrzeba ta aswaltowa droga na amazonke z barierą metalową jak na autostradzie??? Zamiast stworzyć 2 jednostki osp z prawdziwego zdarzenia i zainwestować w sprzęt i szkolenia to pieniądze pójdą na jakieś butki w fosowskim żeby komuś zrobić dobrze i udobruchac kogoś i to wszystko z naszych podatków !!! Podatek za grunt do góry , woda i ścieki ,śmieci co będzie nastepne ???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2020, 16:08
Chcialbys napewno miec taka budke
czytelnik
czytelnik 25.02.2020, 21:43
Ktoś przeoczył w super zdjęciach syrenę na elewacji płd-wsch:)
Fan mm
Fan mm 25.02.2020, 19:05
Mały garaż ogromny sukces, na który przygotowywała nas Pani redaktor od kilku lat.
Jan
Jan 24.02.2020, 19:08
10 lat przygotowan do budowy remizy w Fosowskiem,myslalem ze bedzie najwieksza w Europie,a tu taki maly garaz.
...
... 25.02.2020, 12:04
Masz głupio gadać to lepiej nic nie gadaj! Nie znasz się na procedurach to siedź cicho!
Jan
Jan 26.02.2020, 11:13
Procedurowy znawca sie znalazl.Takie dlugie procedury to tylko w tej gminie i tylko jezeli chodzi o Fosowskie

Pozostałe