Pomóż, wojewodo!

  • 20.02.2020, 10:10
  • bea
Pomóż, wojewodo! Kilkaset metrów płotu nie chroni przed rozwiewaniem starych folii po okolicy

Składowisko śmieci na Henrykowie w Otmicach zostało ogrodzone. Zrobiła to gmina. Na własny koszt. Zainstalowała też oświetlenie, by śmieci były bardziej widoczne...

Mieszkańcy wioski spodziewali się jednak czegoś innego - że śmieci znikną. Na to w najbliższym czasie się jednak nie zanosi. Nie pomogły ani działania prokuratury, ani medialna wrzawa.

Otmiczanka, radna Barbara Burnos, postanowiła więc, że trzeba wzbudzić inicjatywę oddolną.

- Napisałam petycję do wojewody opolskiego Adriana Czubaka, żeby on podjął jakieś kroki, które doprowadzą do likwidacji tego składowiska. Od kilkunastu lat truje ono glebę, stanowi zagrożenie pożarowe, a przecież w jego pobliżu mieszkają ludzie, znajduje się plac zabaw! - mówi radna. - Właściciele działek (i śmieci) nie spieszą się z usunięciem odpadów, obowiązek ten spadnie w końcu na gminę - dodaje.

Jak podkreślała w mediach wójt Brygida Pytel, koszty likwidacji składowiska to ok. 12 milinów złotych. To połowa gminnego budżetu!

- Nasz samorząd nie da sobie z tym rady. Uważam, że to jest sprawa państwowa i powinien pomóc wojewoda - uzasadnia radna.

Barbara Burnos zbiera pod petycją podpisy mieszkańców Otmic.

- Mam taką nadzieję, że może głos obywateli coś da, jeśli niczego nie wskórały instytucje i urzędy. Może w ten sposób wesprzemy gminę - uważa.

Kto chciałby podpisać petycję, może się skontaktować z radną.

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 PIStolet
PIStolet 20.02.2020, 11:36
Pomóż wojewodo . Było pluć i przeklinać PIS i PISowców ? . Obiecanej obwodnicy NIE BĘDZIE ? Miliardów na remont i budowę nowych dróg NIE BĘDZIE , pieniędzy na usuwanie śmieci NIE BĘDZIE .... etc NIE BĘDZIE ? Zawsze możecie poprosić o pieniądze KO [ SLD i Mniejszość Niemiecką ] . Nikt wam tyle nie da ile obieca wam SLD i Mniejszość Niemiecka. a zapytam tak mimichodem dlaczego płaszczysz się przed wojewodą na którego plułeś w wyborach kiedy za problem który opisujesz odpowiedzialni są funkcjonariusze mniejszości niemieckiej które obsiadło starostwa?

Pozostałe