Bajka nr 2 - Bohaterskie przedszkolaki i zimowa przygoda królowej Elsy

  • 18.02.2020, 08:17 (aktualizacja 04.09.2020, 09:15)
  • Romuald Kubik
Bajka nr 2 - Bohaterskie przedszkolaki i zimowa przygoda królowej Elsy

Dawno, dawno temu, w pewnej bajecznej krainie, pełnej lodu i śniegu mieszkała sobie królowa. Królowa Elsa - znana wszystkim; dużym i małym, na całym świecie. Królestwo Elsy było bardzo nowoczesne; zarówno sala tronowa jak i wszystkie inne pomieszczenia zostały wyposażone w specjalne grzejniki - dzięki czemu ani mieszkańcom zamku, ani przybywającym gościom mróz specjalnie nie doskwierał. Wszyscy żyli sobie szczęśliwie. Prawie wszyscy.

W głębokim lesie istniał bowiem ktoś, komu nie do końca się to podobało. Mowa oczywiście o Zmieniaczu Tanosie, któremu ład i spokój do końca nie odpowiadały. Pewnego dnia Tanos postanowił, że odwróci wszystko do góry nogami, a za cel objął sobie zamrożenie zamku; tak, aby nikt nie miał możliwości ani z niego wyjść, ani też się do niego dostać. Wziął więc swój Zmieniacz i po cichutku dotarł do bram zamku. Kiedy to uczynił, zaprogramował swój sprzęt tak, aby zamieniał wszystko na bryły lodu. Tanos skierował Zmieniacz w stronę zamku i przemienił zamek w lód.

Jak tylko Elsa zorientowała się, że została uwięziona w wielkiej lodowej bryle, od razu wezwała na pomoc superbohaterów; jednak ani Batman, ani Spiderman, ani nawet Hulk nie byli w stanie przebić się przez lód. Zdesperowana królowa zawezwała nawet Psi Patrol i o dziwo im też się to nie powiodło! Królowa była smutna; nie bardzo wiedziała, czy istnieje na świecie ktoś, kto jest w stanie ją uratować. Wiedzieli to jednak superbohaterowie, którzy od lat z podziwem śledzili dokonania dzielnych przedszkolaków. Kiedy zadzwonili, dzieci od razu pojawiły się na miejscu.

Na czas operacji superbohaterowie pożyczyli dzieciom swoje moce. Zadanie nie było łatwe, ale potęga supermocy w połączeniu z dziecięcym zapałem oraz ogromną miłością do królowej Elsy zadziałała! Lód rozprószył się na setki małych kawałków! Królowa mocno przytuliła dzieci i serdecznie podziękowała im za pomoc.

A Tanos? Nikt już nigdy więcej o nim w królestwie nie usłyszał.

Akademia Przedszkolaka w Żędowicach

***

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy drugą bajkę wymyśloną przez przedszkolaków z Akademii Przedszkolaka w Żędowicach. Od teraz można oddawać na nią swoje głosy w głosowaniu za pomocą kuponów lub SMS-ów. SMS o treści so.bajka2 podając po spacji swoje imię i nazwisko, należy wysyłać na numer 72601. (Kosz smsa to 2,46 zł z VAT). Macie na to tydzień. Na zakończenie plebiscytu ponownie uruchomimy głosowanie - wspólne. Po podsumowaniu wszystkich głosów wyłonimy zwycięzców.

A jest o co walczyć! Dla laureatów mamy następujące nagrody od Partnera Plebiscytu - Dream Team Animacje Eventowe.

I miejsce: 2 godziny usługi animacyjnej + 2 godziny zabawy na dmuchańcach. Do tego gry i zabawy z żywą maskotką oraz bańki mydlane w ustalonym wcześniej terminie.

II miejsce: 2 godziny usługi animacyjnej + 2 godziny zabawy na dmuchańcu. Do tego gry i zabawy oraz bańki mydlane w ustalonym wcześniej terminie.

III miejsce: 3 godziny zabawy na dmuchanej zjeżdżalni w ustalonym wcześniej terminie.

Miłego czytania i zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne bajki!

Romuald Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe