Bajka nr 1 - Magiczne zawody

  • 12.02.2020, 11:48
  • Redakcja
Bajka nr 1 - Magiczne zawody

Dawno, dawno temu, w piękny słoneczny poranek król Królestwa Jednorożców spotkał się z królem Kociego Królestwa i zastanawiali się, co mogliby razem zorganizować. Wymyślili, że zorganizują razem turniej.

Pierwsza konkurencja zakładała szukanie leśnych skarbów: nietypowych liści i wyjątkowych kamieni. Jednorożce i Koty spotkały w lesie Myszkę Mini, która wytłumaczyła im, że trzeba kochać przyrodę. Drużyny zebrały tak wiele darów natury, że w tej konkurencji ogłoszono remis.

Drugi był bieg od drzewa do drzewa, a te drzewa były od siebie bardzo daleko. Wygrały Koty i krzyczały „hurra!” z radości. Na mecie wyścigu pojawił się pies, który wystraszył Koty.

Na szczęście w Królestwie Kotów było wielu mieszkańców i król szybko uformował drugą drużynę Kotów, aby brała udział w dalszej części turnieju.

Jednorożce i Koty później grały w piłkę. Mecz znowu wygrały Koty. Koty są sprawniejsze od Jednorożców. Jednorożce były trochę zdenerwowane, że przegrywają, więc kolejną dyscypliną było latanie. Jednorożce potrafią latać, a Koty nie. Jednorożce poleciały do Tęczowej Wody i z powrotem.

Później zawodnicy obu drużyn musieli się wspinać na pierwsze napotkane drzewo. Wygrały Koty, bo mają pazury, żeby się wspinać. Jeden Kot złamał nogę, ale nadal chodził. Pozostali uczestnicy zrobili mu opatrunek z gałęzi i liści. Innemu Kotu wyleciały pazury podczas wspinania i utknął na drzewie. Na szczęście przyjechał strażak Dominik i go uratował. A gdy Kot napił się wody, pazury odrosły jeszcze większe, niż były.

Wszyscy uczestnicy zawodów spotkali się pod drzewami, gdzie czekali na nich królowie z nagrodami. Zawodnicy otrzymali słodycze, puchary i pieski labradorki! Jednorożce i Koty musiały dawać pieskom wodę i kupować karmę dla psów. Dwa Koty pocałowały się, bo się kochały i wszyscy poszli na plac zabaw się razem bawić. I znów zrobili zawody w lesie, kto pierwszy znajdzie puchar. Pierwsze znalazły Koty, był zakopany pod świerkiem.

Jednorożce i Koty postanowiły zrobić jeszcze jeden wyścig, ale w tym biegu wygrały... labradory!

I wszyscy żyli długo i szczęśliwie!

Przedszkolaki z oddz. przedszkolnego w Staniszczach Małych

***

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy pierwszą bajkę wymyśloną przez przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Staniszczach Małych. Od teraz można oddawać na nią swoje głosy w głosowaniu za pomocą kuponów lub SMS-ów. SMS o treści so.bajka1 podając po spacji swoje imię i nazwisko, należy wysyłać na numer 72601. (Kosz smsa to 2,46 zł z VAT). Macie na to tydzień. Na zakończenie plebiscytu ponownie uruchomimy głosowanie - wspólne. Po podsumowaniu wszystkich głosów wyłonimy zwycięzców.

A jest o co walczyć! Dla laureatów mamy następujące nagrody od Partnera Plebiscytu - Dream Team Animacje Eventowe.

I miejsce: 2 godziny usługi animacyjnej + 2 godziny zabawy na dmuchańcach. Do tego gry i zabawy z żywą maskotką oraz bańki mydlane w ustalonym wcześniej terminie.

II miejsce: 2 godziny usługi animacyjnej + 2 godziny zabawy na dmuchańcu. Do tego gry i zabawy oraz bańki mydlane w ustalonym wcześniej terminie.

III miejsce: 3 godziny zabawy na dmuchanej zjeżdżalni w ustalonym wcześniej terminie.

Miłego czytania i zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne bajki!

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe