Dwójka do likwidacji

  • 05.02.2020, 12:33
  • JG
Dwójka do likwidacji

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę o zamiarze zlikwidowania z dniem 31 sierpnia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich. Dzieciom uczęszczającym do szkoły i tym, które będą uczęszczać, wyznaczy się obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Przypomnijmy, że od kwietnia 2019 roku uczniowie z dwójki korzystają z budynku szkoły na ulicy Kozielskiej. Ekspertyzy budowlane i geologiczne wykazały, że budynek szkoły na ul. Wawrzyńca Świerzego 3 zagrożony jest katastrofą budowlaną. Koszt doprowadzenia go do takiego stanu, żeby był bezpieczny, to co najmniej 4 mln zł.

- Budynek na Kozielskiej może pomieścić 650 uczniów. Ma 23 pełnowymiarowe sale, halę sportową, w której po wydzieleniu można zrobić 3 grupy zajęciowe, salę gimnastyczną, kompleks boisk, stołówkę, więc bez problemu zabezpiecza potrzeby PSP nr 1 i PSP nr 2 w systemie jednozmianowym - tłumaczy Marzenna Staroszczyk, dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek. - Po połączeniu szkół w budynku będzie uczyć się nie więcej niż 560 uczniów przez najbliższe lata. Prowadzone analizy demograficzne pokazują, że nie ma wzrostu liczby urodzeń w naszej gminie i za parę lat w budynku na Wawrzyńca Świerzego byłoby ok. 90 uczniów. Połączenie tych dwóch szkół zapewni poczucie bezpieczeństwa i stabilności całej społeczności szkolnej. Rada rodziców, rada pedagogiczna i samorząd uczniowski wyraziły pozytywną opinię w przedmiotowej sprawie - dodaje.

Uczniowie PSP nr 2 i PSP nr 1, którzy obecnie uczą się w budynku na Suchych Łanach, nie będą łączeni we wspólne oddziały, wszystko zostaje tak jak do tej pory. Pozostaje pytanie, co dalej z budynkiem szkoły na Mokrych Łanach. Część, która stanowi zagrożenie, zostanie rozebrana, a teren zabezpieczony. Niewykluczone, że z sali gimnastycznej będą korzystać uczniowie ZPO w Dziewkowicach. Ostateczną decyzję podejmie jednak rada miejska.

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe