Wypadek na torach. Jedna osoba nie żyje. - Aktualizacja

  • 30.01.2020, 10:26 (aktualizacja 03.02.2020, 11:23)
  • MM
Wypadek na torach. Jedna osoba nie żyje. - Aktualizacja

Dzisiaj, 30 stycznia, ok. godz.8.50 doszło do wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym położonym na szlaku pomiędzy Ozimkiem a Chrząstowicami w miejscowości Nowa Schodnia. Do zdarzenia doszło na leśnym przejeździe kolejowym, gdzie nie ma rogatek, ale jest sygnalizacja świetlna. PKP PLK podaje, że sygnalizacja świetlna była sprawna, kiedy pod PKP IC jadący z Warszawy do Wrocławia wjechał samochód ciężarowy.

- Zginął kierowca, został uszkodzony skład pociągu i samochód - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. - Z pasażerów i obsługi pociągu, nikt nie ucierpiał. 

Wiadomo już, że samo torowisko nie zostało uszkodzone, ale na miejscu prowadzone jest postępowanie prokuratorskie.

- Na linii kolejowej pomiędzy Chrząstowicami a Ozimkiem został wstrzymany ruch pociągów - informuje PKP. - Na miejscu pracuje komisja dla ustalenia przyczyn i skutków wypadku. Pociągi dalekobieżne kierowane są na trasy zmienione.

Dla pasażerów pociągów lokalnych wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Opolem Głównym a Ozimkiem. W Ozimku pasażerowie przesiadają się do składów regionalnych i podróżują nimi dalej w kierunku Zawadzkiego. Pierwszy pociąg regionalny po zdarzeniu wyruszył z Ozimka z około godzinnym opóźnieniem.

Czas zamknięcia szlaku dla ruchu pociągów przewidywano na 4 godziny. 

Ruch wznowiono o 13:30.

 

 

 

 

MM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 30.01.2020, 13:17
Na szlaku pomiedzy Ozimkiem a Debska Kuznia,do Chrzastowic jeszcze daleko pani Martyno
 Piotr
Piotr 04.02.2020, 16:23
Poprawnie jest napisane szlak jest Ozimek - Chrząstowiance . Szlak pomiędzy dwiema stacjami . Dębska Kuźnia jest przystankiem osobowym.
Smok
Smok 31.01.2020, 11:23
I raczej nie w miejscowości Schodnia, a w lesie

Pozostałe