Weekend z piłką

  • 31.01.2020, 10:47
  • Dominika Zagórowicz
Weekend z piłką Mecz juniorów młodszych Piasta I i Piasta II jak zwykle był emocjonujący i zacięty

Dla drużyn piłkarskich z naszego powiatu to był pracowity weekend. Rywalizowali zawodnicy i zawodniczki we wszystkich kategorii wiekowych.

W Krakowie w eliminacjach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet wystąpiły trzy piłkarki Plonu Błotnica Strzelecka. Magdalena Truszczak zagrała w drużynie Politechniki Opolskiej, a Zuzanna Struczewska, Izabela Jaklowska oraz Simona Wrazidło reprezentowały Politechnikę Śląską.

Szkoła podstawowa w Suchej gościła w sobotę uczennice z okazji zawodów halowej piłki nożnej klas 6 i młodszych. Wygrała drużyna z Kadłuba, drugi był Szymiszów, a trzecie Grodzisko. Tuż za podium znalazły się gospodynie, kolejne miejsca dla Dziewkowic i Rozmierki.

W Ujeździe seniorzy rywalizowali w Halowym Turnieju Noworocznym o Puchar Burmistrza. Trofeum powędrowało w ręce zawodników LKS-u Ujazd. Drugie miejsce zajęli Błękitni Jaryszów, a podium uzupełnił Naprzód Ujazd Niezdrowice. Czwarte miejsce przypadło LZS-owi Zimna Wódka, a piąte Oldbojom.

W sobotę i niedzielę odbyły się kolejne turnieje z cyklu PIAST CUP. W rywalizacji orlików (rocznik 2009) najlepsi okazali się piłkarze Orła Źlinice, którzy wyprzedzili Soccer College Łubniany oraz Piasta Strzelce Opolskie. Kolejne miejsca zajęły drużyny Chemika Kędzierzyn-Koźle, LUKS-u Szkółki Piłkarskiej Ujazd oraz Piasta II Strzelce Opolskie.

W sobotnie popołudnie na boisko wybiegły skrzaty. W turnieju zagrały zespoły: Miro Deutsche Fußballschule Staniszcze, Jedność Rozmierka, Fußballschule Jemielnica, Piast Strzelce Opolskie oraz Piast II Strzelce Opolskie. W tej kategorii wiekowej wszyscy zostali zwycięzcami.

Niedziela stała pod znakiem rywalizacji juniorów i juniorów młodszych. W tej drugiej kategorii bezkonkurencyjni byli piłkarze OKS-u Ozimek, którzy wyprzedzili Mechanika Kochcice oraz FC Chronstau Chrząstowice. Gospodarze okazali się gościnni, drużyny Piasta zajęły czwarte i piąte miejsce (odpowiednio Piast I i Piast II). Najwięcej bramek zdobył Tobiasz Flak z OKS-u Olesno (6 goli), najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Krzysztofa Perlika z FC Chronstau, z kolei zawodnikiem turnieju został Wiktor Chyra z Mechanika Kochcice.

W rywalizacji juniorów Piast nie okazał się już tak gościnny i zajął aż dwa miejsca na podium. Pierwsze zajęli zawodnicy pierwszej drużyny, a na trzeciej pozycji znaleźli się gracze drugiego zespołu. Ekipy Piasta rozdzieliła Unia Kolonowskie. Czwarte miejsce przypadło LKS-owi Ujazd, a na piątej lokacie uplasowali się Błękitni Jaryszów.

W niedzielę drużyna Piasta z rocznika 2007/2008 wywalczyła srebrny medal w turnieju finałowym Ligi Delfina w Krapkowicach, w której wystąpiło szesnaście drużyn grających na co dzień w rozgrywkach I i II ligi. W 1/8 Piast pokonał KS Cisowa, zaś w ćwierćfinale okazał się lepszy od Strikera Mechnice. Półfinał to zacięty mecz z Rodłem Opole, który rozstrzygnął dopiero konkurs rzutów karnych. Porażka przyszła dopiero w finale, gdzie strzelczanie ulegli MKS-wi Gogolin 1:3.

ZAG

Dominika Zagórowicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe