Największa choinka jest w Żędowicach!

  • 13.01.2022, 17:30
  • KUB
Największa choinka jest w Żędowicach! fot. Jerzy Koronczok Choinkę widać jedynie z powietrza. Każda bombka jest wysokości przeciętnego człowieka
Jest bodaj największa w Polsce. Znajduje się w Żędowicach i nawet wśród mieszkańców tej wsi jest niewielu, którzy widzieli ją na oczy. Żeby to zrobić, trzeba wznieść się wysoko w powietrze.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia grupka zapaleńców stworzyła gigantyczną choinkę, wyrysowaną sprzętem rolniczym na jednym z pól. Ma 135 metrów wysokości i 55 szerokości. Posiada 16 słomianych bombek o średnicy 1,6 metra każda, a znajdująca się na szczycie słomiana gwiazda - 6,5 metra. Choinka została stworzona z poplonu ścierniskowego - grochu siewnego, łubinu wąskolistnego, słonecznika, facelii i rzodkwi oleistej.
- To już druga choinka, którą zrobiliśmy - relacjonuje właściciel firmy Agrocom, Jerzy Koronczok. - Ubiegłoroczna miała 55 metrów. Choinkę stworzył zgrany zespół z Żędowic, Zawadzkiego i Strzelec. Miała być bardziej skomplikowana, lecz matka ziemia nie chciała tym razem z nami współpracować. Trudno było pracować w zamarzniętej glebie i ostatecznie drzewko ma kształt trójkąta.
Po ukończeniu dzieła nie ograniczono się tylko do zrobienia zdjęcia. Choinka sfotografowana jest np. w podczerwieni, a z chmury punktów utworzono trójwymiarową animację. Więcej materiału zamieścimy na naszej stronie internetowej.
Twórcami bożonarodzeniowej ozdoby są m.in. Kordian, Roman, Bernard, Krystian, Kacper, Kuba, Tobiasz i Ola, którzy w ten sposób starali się przesłać życzenia bożonarodzeniowe każdemu, kto obejrzy ich dzieło. Gratulujemy pomysłu.

KUB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe