Jednorazowa pomoc na zimę. Gminy przyjmują już wnioski o dodatek osłonowy

  • 11.01.2022, 19:06
  • RED.
Jednorazowa pomoc na zimę. Gminy przyjmują już wnioski o dodatek osłonowy…
Obecnej zimy niemal wszystkie rozmowy zaczynają się lub kończą na cenie ogrzewania, która dochodzi do granic absurdu.

Gminy powiatu strzeleckiego rozpoczęły realizację wypłacania dodatków osłonowych mających złagodzić skutki kryzysu energetycznego. Wysokość dodatku uzależniona jest od liczby osób mieszkających razem. Roczny dodatek osłonowy wyniesie:

- 400 złotych dla gospodarstw jednoosobowych

- 600 złotych dla gospodarstw 2-3-osobowych

- 850 złotych dla gospodarstw, w których żyje 4-5 osób

- 1150 dla gospodarstw co najmniej 6-osobowcyh

Kwoty te mogą być podwyższone o 25%. O dodatkowe fundusze mogą starać się jednak jedynie gospodarstwa ogrzewane węglem lub paliwem węglopochodnym. Może się to wydawać pozbawione sensu w czasach, gdy tak duży nacisk kładzie się na rezygnację z tego paliwa. Osoby ogrzewające dom węglem nie mogą liczyć na to, że jego cena spadnie, więc jest to forma rekompensaty...

Nie dla każdego

Warunkiem otrzymania pomocy jest spełnienie kryterium dochodowego. Dla gospodarstwa jednoosobowego dochód nie może przekroczyć 2100 złotych, a dla większego - 1500 złotych na osobę. Jeżeli wniosek złożymy do 31 stycznia, to na pierwszą wypłatę liczyć możemy przed 31 marca br. W przypadku złożenia wniosku w okresie od 1 lutego do 31 października 2022 r. wypłata dodatku zostanie zrealizowana jednorazowo w terminie do 2 grudnia 2022 r.

Wnioski o dodatki osłonowe można składać osobiście w Ośrodkach Pomocy Społecznej lub za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. 

 

 

RED.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe