Nowa strefa ekonomiczna

  • 25.01.2020, 09:29
  • Urszula Ploch
Nowa strefa ekonomiczna Umowa podpisana została 11 grudnia 2019 roku

W grudniu gmina Leśnica podpisała umowę o współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (KSSE). Jej celem jest ujęcie gminnych terenów inwestycyjnych w ofercie prezentowanej przez KSSE.

- 20 hektarów zlokalizowanych między Leśnicą a Krasową, dzięki współpracy z KSSE, może stać się lokalną gminną strefą rozwoju gospodarczego - mówi burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. - Już w 2019 roku zagraniczny inwestor rozważał zakup 10 ha, a zakup mniejszych działek rozważany był przez kilku lokalnych przedsiębiorców, więc widać, że miejsce ma swój potencjał - wyjaśnia burmistrz. - Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego może tam być zlokalizowana infrastruktura pod działalność przemysłową z obiektami produkcyjnymi, przetwórczymi i wytwórczymi, składami oraz magazynami. W niedalekiej odległości zlokalizowana jest sieć energetyczna z rezerwą mocy rzędu 0,5 MW oraz sieć gazu ziemnego i koksowniczego. Sieci kanalizacyjna i wodociągowa są na miejscu, a dodatkowo rozważamy rozbudowę sieci wodociągowej, aby dostarczyć potencjalnym inwestorom jeszcze większe ilości wody - informuje. - Aby zapewnić rozsądny dojazd do tej części gminy, w naszym budżecie zaplanowane mamy 150 tys. zł dotacji dla powiatu strzeleckiego na wspólny remont ul. Krasowskiej od klubu wiejskiego do Izobudu, a w kolejnym roku liczę na wyremontowanie tej drogi aż do Leśnicy.

Uzupełnieniem działań gminy w zakresie promowania terenów inwestycyjnych jest aktualnie projektowana broszura informacyjna oraz przygotowanie filmu reklamowego.

Urszula Ploch

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe