Przymiarki do chodnika

  • 21.01.2020, 11:42
  • JK
Przymiarki do chodnika Tańszy wariant zakłada, że chodnik pobiegnie od skrzyżowania z drogą wojewódzką do przystanku autobusowego. Droższa opcja to budowa dłuższego chodnika...

W 2018 roku powiat strzelecki wybudował chodnik w Piotrówce, ale nie w tym miejscu, w którym oczekiwali mieszkańcy (o szczegółach informowaliśmy w wydaniu z sierpnia). Pomyłkę obiecano naprawić w 2019 roku. Nie udało się.

Radna Jolanta Staś na jednej z sesji prosiła, by urzędnicy gminni wystąpili do starostwa powiatowego z przypomnieniem o budowie chodnika przy ul. Kościuszki po lewej stronie od posesji 169A w kierunku Barutu.

Starostwo zamierza wybudować chodnik, ale z udziałem środków gminy, dlatego powiat skonsultował inwestycję z gminą.

- Budowa chodnika wymaga opracowania dokumentacji projektowej. Przed zleceniem opracowania tej dokumentacji starosta przedstawił wójtowi dwa warianty dotyczące budowy chodnika. Pierwszy wariant dotyczył budowy na odcinku 55 m za około 50 000 zł, drugi 185 m za około 165 000 zł - informuje wicewójt Piotr Pyka.

- Rozważamy współfinansowanie wariantu pierwszego, czyli budowy chodnika wraz z odwodnieniem na odcinku od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 426 do istniejącego przystanku autobusowego, ponieważ tego odcinka dotyczył pierwotny wniosek mieszkańców - mówi wójt Marcin Wycisło.

Radna Jolanta Staś uważa, że chodnik nie powinien urywać się przy przystanku. Lepiej, żeby został pociągnięty dalej - w kierunku skrzyżowania ulic Kościuszki i 1 Maja. Jej zdaniem, powiat mimo wszystko powinien wybrać opcję budowy dłuższego odcinka chodnika - nawet bez dodatkowych środków od gminy.

- Chodnik powstaje przy drodze powiatowej, dlatego władze powiatu powinny zadbać o bezpieczeństwo pieszych, szczególnie dzieci, które tędy chodzą do szkoły - mówi radna i zapowiada, że osobiście poprosi starostę o rozważenie możliwości budowy dłuższego odcinka chodnika w tym miejscu.

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

roland_banduch
Mieszkaniec 26.01.2020, 15:31
No więcej głosujcie na dobrą zmianę to dostaniemy z UE guzik po ich zachowaniu
mieszkaniec
mieszkaniec 22.01.2020, 00:41
Zamiast wydawac pieniadze na na jakis chodnik lepiej zrobcie asfalt pomiedzy ulica kosciuszki a madalinskiego. Bardziej to sie przyda mieszkancom
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.01.2020, 15:34
Mieszkańcom przyda się i chodnik i droga . A w kwesti bezpieczeństwa chodnik przyda się bardziej.
nieznany
nieznany 21.01.2020, 21:42
Katastrofa.Czternascie lat w EU i niema pare Euro na chodnik,Smieszne to jest.

Pozostałe