Działo się wśród karateków

  • 05.12.2021, 12:24
  • ZAG
Działo się wśród karateków Drużyna Nidana na zawodach w Bielsku-Białek

NIDAN ZAWADZKIE

Dziewiątego października karatecy Nidana Zawadzkie prezentowali swoje umiejętności na Festiwalu Sztuk Walki w Ozimku. Kinga Bunkowska, Bartosz Pruski, Marta Sprancel, Patryk Wittek, Julia Bartodziej i Natalia Szponder przygotowali nie tylko podstawowe układy, ale także walkę sportową w różnych formach czy zaawansowane kata.

W kolejny weekend (16/17 października) odbyła się kolejna edycja turnieju Polish Open, rozgrywanego tradycyjnie w Bielsku-Białej. Nie zabrakło tam także naszych reprezentantów. którzy rywalizowali z ponad 1360 innymi karatekami z trzydziestu jeden krajów! Wszyscy zawodnicy są zrzeszeni w 196 klubach.

Do Bielska-Białej pojechali: Magdalena Dyktra, Wiktoria Dziedzic, Wiktoria Grejner, Alicja Guzdek, Natalia Szponder, Kacper Gołaś, Szymon Sprancel oraz Patryk Wittek, wspierani przez trenerów: Zbigniewa Sworenia i Dariusza Sworenia, a także kierownika drużyny Artura Barańskiego.

Najlepiej podczas dwudniowych zawodów poszło Patrykowi Wittkowi, który w kata indywidualnym młodzików 12-13 lat stanął na drugim miejscu podium. Kacper Gołaś zajął 7. miejsce w kata indywidualnym kadetów, zaś Szymon Sprancel, występujący w kategorii kumite indywidualnego seniorów - 60kg, także ostatecznie uplasował się na 7. pozycji.

PAPON TEAM

Również dziewiątego października reprezentacja klubu Papon Team w składzie: Aleksandra Rutkowska, Magdalena Józefowicz, Dawid Kania i Igor Soworka rywalizowała w Międzynarodowym Turnieju Karate w Skarżysku-Kamiennej. Oprócz karateków z Tarnowa Opolskiego na matach zaprezentowało się 350 innych osób!

W kategorii U18 drużyna wywalczyła dwa medale. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Rutkowska, trzecie miejsce zajęła Magdalena Józefowicz. Dawid Kania z Izbicka uzupełnił podium w kategorii U12.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe