W Strzelcach omal nie doszło do tragedii. Piętnastolatka gasiła olej wodą

  • 30.11.2021, 12:24
  • JG
W Strzelcach omal nie doszło do tragedii. Piętnastolatka gasiła olej wodą W tym garnku nastolatka chciała usmażyć frytki...
W środę, 24 listopada, około godziny 13.00 w jednym z mieszkań w Strzelcach Opolskich doszło do pożaru.

15-letnia dziewczyna przebywała w domu razem z mamą. Nastolatka miała zdalne lekcje i uczyła się w swoim pokoju. Przez większość czasu była z nią mama, ale kobieta postanowiła pójść na chwilę na zewnątrz, żeby wyprowadzić psa.

- Zanim wyszłam córka powiedziała mi, że usmaży sobie frytki. Postawiła garnek z olejem na piecu i poszła do swojego pokoju na lekcje. Kiedy wróciła z garnka wydobywał się już dym. Wystraszona odruchowo włożyła go do zlewozmywaka i odkręciła kran z wodą, a wtedy buchnęły płomienie - opowiada strzelczanka.

Akurat w tym momencie mama wróciła do domu, w mieszkaniu było już pełno dymu.

- Narzuciłam ręcznik na garnek i szybko przeniosłam go do wanny. W trakcie gaszenia część ognia przeszła na mnie, nie umiałam tego zgasić. Miałam śmierć przed oczami, bardzo się bałam. Poparzyłam sobie nogę, spaliło mi się też trochę włosów, córce na szczęście nic się nie stało - dodaje poruszona mieszkanka Strzelec. - Kuchnia nadaje się do remontu, podczas pożaru zniszczyły się również kanapy - w jednej wypaliła się dziura, druga ma plamy z oleju - dodaje.

Na miejsce przybyła straż. Ewakuowano ludzi z zadymionych pomieszczeń, udzielono im pierwszej pomocy. Strażacy dogasili też palący się olej.

- Pomieszczenia przewietrzono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną celem wyeliminowania zarzewi ognia. Na koniec sprawdzono wszystkie pomieszczenia miernikiem wielogazowym na zawartość gazów pożarowych - mówi bryg. Piotr Zdziechowski, oficer prasowy KP PSP w Strzelcach Opolskich..

Aż strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć gdyby nie szybki powrót kobiety do mieszkania. Teraz dzieci ze względu na zdalną naukę spędzają dużo czasu w domu, często są same przez całe dnie...

- Boję się wyjść z domu, żeby znowu coś się nie stało. Jak przypominam sobie te płomienie w kuchni to łzy mi napływają do oczu. Mam nadzieję, że nasza historia przestrzeże innych - dodaje.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smok
Smok 03.12.2021, 08:13
Akurat tego przypadku, oleju na patelni, powinni uczyć w podstawówce i przedszkolu - z pokazaniem filmu na czele.
Obstawiam, że połowa dorosłych zrobiłaby to samo, co rzeczona nastolatka - bo po prostu nie wie, co się stanie po wylaniu wody na płonący olej.
Opek
Opek 02.12.2021, 19:47
Wow ale news. Trzeba jeszcze w newsach napiąć ,że rozerwało bidet w UM.
ryszard
ryszard 04.12.2021, 14:53
głupi ty, Opek!!!

Pozostałe