Kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Gminy w Strzelcach Opolskich

  • 30.11.2021, 08:24
  • JG
Kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Gminy w Strzelcach Opolskich fot. Gmina Strzelce Opolskie Nowi członkowie Młodzieżowej Rady Gminy razem z wiceprzewodniczącym rady miejskiej Antonim Kareckim, koordynatorką Anetą Czarny oraz burmistrzem Tadeuszem Gocem

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Młodzieżowa Rada Gminy w Strzelcach Opolskich zakończyła swoją dwuletnią kadencję. 20 października w szkołach odbyły się wybory, w wyniku których młodzież wybrała nowych członków na kolejną kadencję.

W środę, 24 listopada, odbyła się sesja rady miejskiej, podczas której młodzi radni oficjalnie rozpoczęli swój urząd i złożyli ślubowanie. Wiceprzewodniczący rady miasta Antoni Karecki odczytał rotę ślubowania: Ślubuję uroczyście jako radny Młodzieżowej Rady Gminy Strzelce Opolskie pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta i gminy Strzelce Opolskie. Działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami młodzieży, godnie i rzetelnie ją reprezentować.

Koordynatorem MRG jest ponownie Aneta Czarny, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, a w skład młodej rady wchodzi 16 członków. Ze względu na pandemię nie wszyscy mogli pojawić się w środę w ratuszu.

Przez najbliższe dwa lata członkami Młodzieżowej Rady Gminy Strzelce Opolskie będą: Jakub Wanat z PSP nr 1 w Strzelcach Op., Filip Radecki i Marta Jureczko z PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich, Wiktoria Skrobała oraz Tomasz Osadczuk z PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich, Bartosz Feluks z Zespołu Placówek Oświatowych w Rozmierce, Pola Borkowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej, Meggy Klose z Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej, Andrea Wojnar z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie, Dawid Howoń z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach oraz Natalia Golla, Anna Kozioł, Małgorzata Kosut, Mateusz Kurzeja, Natalia Gołębiewska i Maja Spuła z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich.

Nowym członkom Młodzieżowej Rady Gminy życzymy wytrwałości i satysfakcji ze społecznej pracy

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe