Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Sprawdźcie, jakie!

  • 29.11.2021, 16:19
  • JG
Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Sprawdźcie, jakie!
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 do 17 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia. Ma to związek z pojawieniem się nowej mutacji wirusa. 

Jakie zmiany będą wprowadzone? Wydany został zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich m.in. do Botswany i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie, jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. 

Podróżujący do Polski z krajów spoza układu z Schengen będą mieli wydłużoną kwarantannę z 10 do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu na Covid-19. Osoby w pełni zaszczepione preparatami uznawanymi w Unii Europejskiej, przyjeżdżające spoza strefy Schengen, nie będą podlegać kwarantannie

Zmienią się również limity osób przebywających w różnych obiektach i uczestniczących w wydarzeniach. Od grudnia w restauracjach, hotelach, kinach, teatrach i kościołach będzie obowiązywał limit 50% obłożenia. Zmiany dotyczą również uroczystości takich jak wesela, czy wydarzeń sportowych. W siłowni i klubie fitness będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2, do tej pory było to 10 m2. 

JG

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe