Lewy łowcą rekordów! Co jeszcze Polak może osiągnąć w Bundeslidze?

  • 25.11.2021, 08:00
  • Romuald Kubik
Lewy łowcą rekordów! Co jeszcze Polak może osiągnąć w Bundeslidze? 22 maja 2021 roku na Allianz Arenie w Monachium zostało rozegrane ostatnie spotkanie Bayernu w sezonie 2020/2021. Bawarczycy podejmowali FC Augsburg i w czasie tego spotkania zamierzali przypieczętować swój kolejny ligowy tytuł. Jednakże ten mecz był wyjątkowy również z innego powodu.

W ostatniej akcji spotkania Leroy Sané oddaje groźny strzał sprzed pola karnego. Rafał Gikiewicz z trudem odbija tę piłkę, do której od razu dopada Robert Lewandowski i zdobywa gola. W ten sposób Lewandowski dokonał cudu – pobił rekord Gerda Müllera dotyczący liczby bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. Tym wyczynem Polak już na zawsze zapisał się na kartach historii futbolu. Jednak Lewy wcale nie zamierza siadać na laurach, co sam wielokrotnie podkreślał w wywiadach. Jakie więc mogą być kolejne cele naszego napastnika?

 

Kolejny Złoty But i rywalizacja o tytuł króla strzelców

Sezon 2020/2021 był dla Roberta Lewandowskiego wyjątkowy z wielu powodów. Lewandowski stał się wówczas pierwszym Polakiem w historii, który otrzymał prestiżowego Złotego Buta. Jest to trofeum przyznawane najlepszemu strzelcowi ze wszystkich najlepszych europejskich lig. Rzecz jasna wspomniane pobicie rekordu bramek zdobytych w czasie jednego sezonu Bundesligi musiało zapewnić Polakowi tę nagrodę. Dlaczego więc Lewandowski miałby znowu jej nie zdobyć?...

Oczywiście ponowne pobicie tym razem własnego rekordu bramek wydaje się niemal niemożliwe, a w najlepszym razie niezwykle trudne. Jednak perspektywa wygrania Złotego Buta przez 2 sezony z rzędu jest już bardzo prawdopodobna. Warto podkreślić, że po zaledwie 11 rozegranych kolejkach Robert Lewandowski z dużą przewagą prowadzi w klasyfikacji króla strzelców Bundesligi. Strzelcy z innych klubów nie potrafią nadążyć za Polakiem, co jest świetnym prognostykiem przy kolejnym plebiscycie. A skoro już o plebiscytach mowa...

 

Czy Robert Lewandowski zgarnie Złotą Piłkę?

W 2020 roku do mediów trafiła niezwykle kontrowersyjna decyzja o anulowaniu plebiscytu Złotej Piłki. Organizatorzy tłumaczyli, że jest to efekt pandemii koronawirusa, która zakłóciła przebieg rozgrywek ligowych w wielu krajach. To z kolei miałoby utrudnić dokonanie rzetelnego wyboru najlepszego piłkarza roku. Jednak kandydat był wtedy tylko jeden...

Robert Lewandowski już przed rokiem powinien dostać Złotą Piłkę i z tym stwierdzeniem nikt nie może polemizować. Sam fakt otrzymania nagrody dla Piłkarza Roku FIFA pokazuje, że Polak po prostu nie miał sobie równych. Jednakże w tym sezonie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Niektórzy dziennikarze donoszą, że Złota Piłka najprawdopodobniej trafi w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk po raz pierwszy w karierze wygrał Copa América, czyli południowoamerykański odpowiednik Mistrzostw Europy. Ten fakt według wielu komentatorów może przesądzić o tym, że Messi zdobędzie swoją siódmą Złotą Piłkę.

Na oficjalne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. Do tego czasu kibice mogą więc skupić się na śledzeniu poczynań Roberta Lewandowskiego w lidze niemieckiej. Typy ekspertów i bukmacherów wskazują bowiem, że Lewandowski znów powinien sięgnąć po tytuł króla strzelców Bundesligi. Warto więc obserwować kolejne mecze z udziałem najlepszego polskiego piłkarza!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Romuald Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe