Różowy październik i Movember. Siatkarze strzeleckiej ZAKSY po raz kolejny angażują się w akcje społeczne

  • 23.11.2021, 12:55
  • ZAG
Różowy październik i Movember. Siatkarze strzeleckiej ZAKSY po raz kolejny… Zaksa Strzelce Opolskie
Październik i listopad to miesiące, w których szczególną uwagę kładzie się na zwiększanie świadomości i wiedzy naszego społeczeństwa dotyczące nowotworów typowych dla kobiet i dla mężczyzn.

Październik od kilku lat jest różowym miesiącem, gdzie kobiety zachęca się do wykonywania badań profilaktycznych pod kątem chociażby raka piersi czy raka szyjki macicy. Siatkarze strzeleckiej ZAKSY co kilka dni przypominali o tym ważnym temacie. Możecie na nas liczyć, Pójdę z Tobą na badania czy Jestem Twoim bratem / mężem, to tylko niektóre z październikowych haseł.

Listopad z kolei to czas zapuszczania wąsów. Popularny już od dłuższego czasu Movember angażuje nie tylko sportowców, ale także aktorów czy piosenkarzy. W przedostatnim miesiącu roku już od przeszło dwudziestu lat najpierw w Australii, a potem na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy. To sposób na skupienie uwagi na problemie jakim są nowotwory jądra czy prostaty.

Koniec roku stoi zatem pod znakiem profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem typowo żeńskich lub męskich chorób, których syndromy można zaobserwować jeszcze przed wizytą u lekarza. Pamiętajmy o tym, że w przypadku, gdy na szali stoi nasze zdrowie, warto czasem być nieco przewrażliwionym i sprawdzić każdą niepokojącą nas dolegliwość. Nawet jeśli potem ma się okazać, że dmuchaliśmy na zimne.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, pamiętajmy o tym. A każdą chorobę czy dysfunkcję lepiej wykryć wcześniej niż później. Zdecydowanie wzrasta wtedy szansa na wyleczenie.

ZAG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pii
pii 01.12.2021, 15:09
Lepiej zeby o graniu pomysleli bo póki co grozi im spadek z I ligi.

Pozostałe